Nikolai kirik sai kuldse risti

Nikolai kirik sai kuldse risti

 

Esmaspäeval viidi EAÕK Kuressaare Püha Nikolai kiriku torni tagasi üles kullatud rist, mis võeti sealt alla jaanuarikuus ja millega algas linna vanima sakraalhoone n-ö päris restaureerimine.

Preester Andreas Põllu sõnul kujunes risti restaureerimistööde maksumuseks 72 000 krooni, kuid peatselt on plaanis alustada ka teise tornikiivri restaureerimist – st katus saab uue vaskplekk-katte ja üle kullatakse ka teine rist.

Kuressaare linna eelarves on EAÕK Kuressaare Püha Nikolai kiriku restaureerimistöödeks sel aastal ette nähtud 250 000 krooni, sama palju saab ka EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus.

Isa Andreas nentis, et ehkki teise torni taastamistööd jäävad sakraalhoone restaureerimistöid tegevale Frantsiskus OÜ-le küll esialgu maksmata, loodetakse tuleval aastal siiski võlad ära õiendada, kuna riik on lubanud 2008. aastal suurendada summasid, mis lähevad pühakodade restaureerimistöödeks, oma eelarvest. „Loodame, et osa sellest rahast jõuab ka saartele,“ märkis ta.

Talvel, kiriku restaureerimistööde alguses, lubas isa Andreas, et kõikide annetajate nimed jäädvustatakse risti all asuvas munas. „Et tööd jätkuvad, on remondiarve avatud,“ ütles isa Andreas, kinnitades, et annetajate nimed jäädvustatakse kapslisse, mis paigutatakse teise torni ristimunasse.

Print Friendly, PDF & Email