Kesklinna kavandatakse uut äri- ja eluhoonet

Eile kinnitas Kuressaare linnavalitsus Lasteaia 2 asuva ja praegu tühjalt seisva krundi detailplaneeringu, mille kohaselt peaks kesklinna vanalinnatsooni tulema äri- ja eluhoone.

Planeeritav ala paikneb Kuressaare vanalinna muinsuskaitsealal tiheda hoonestusega piirkonnas. Linnarhitekti kohusetäitja Tuuli Org ütles, et projekteeritav hoone on 50% ulatuses äriotstarbeline ja 50% ulatuses on tegemist eluhoonega.

„Lasteaia tänava poolt vaadatuna peaks uus hoone olema ühekorruseline ja
viilkatusega, milles võib olla vanalinna miljöösse sobivaid väikesi ja vähedomineerivaid vintskappe,“ rääkis Org. „Krundi tagaosas võib kavandatav hoone olla kahekorruseline, kuid see ei tohi tänavalt vaatajale paista atraktiivselt domineeriv ja peab jääma märkamatuks.“

Uue hoone harjakõrgus ei tohi ületada Kauba tn 1 ja Lasteaia 4 asuvate hoonete kõrgust, selle viimistlusmaterjalid peavad olema naturaalsed ja keelatud on kasutada imiteerivaid materjale. Lasteaia tänava äärne kõnnitee tuleb taastada.

Lasteaia 2 asuva krundi arendaja on OÜ Sammal. Tuuli Org lisas, et lähiajal peab arendaja krundi hoonestamiseks välja kuulutama arhitektuurivõistluse, milles peab osalema vähemalt kolm võistlustööd.

Huvilistel on võimalik uue detailplaneeringuga tutvuda linnavalitsuses.

Print Friendly, PDF & Email