Valla sõprussuhted tõid Lümandasse õpilasmaleva (7)

Valla sõprussuhted tõid Lümandasse õpilasmaleva

 

Alates eilsest alustas Lümanda vallas õpilasmalev, mis sai teoks tänu koostööle sõprusvallaga Paikuselt. Selles osaleb 20 noort Paikuselt ja Lümandast. Samal ajal Paikusel tegutsevasse töö- ja puhkemalevasse on siitpoolt sõitnud 10 saarlast.

Lümanda valla õpilasmaleva korraldaja Aili Salongi sõnul on pooled malevlastest kohalikud lapsed ja pooled pärit sõprusvallast. Töö- ja puhkemalevas töötavad 13–16-aastased lapsed nädal aega, iga päev tehakse neli tundi tööd, ülejäänud aeg kulub aktiivsele puhkamisele.

Laste tööd tasustatakse miiniumtunnitasuga ja tulumaksu maha ei arvestata. Lümanda-Paikuse sõprusõpilasmaleva tööde hulka kuulub puude riita ladumine, heina kokkuriisumine, töö Viidumäe looduskaitsealal ja n-ö „aarete jaht” ehk mereranna koristamine. Enne tööle asumist teavitati lapsi ka töö-ohutuse nõuetest. Lisaks palgale saavad lapsed ka vallasärgid ja kõnekaartide stardipaketid.

Aili Salong rääkis, et lastele on valmis mõeldud aktiivne vaba aja programm, mis sisaldab ekskursioone Lümanda vallas, lõkke- ja saunaõhtuid, spordivõistlusi, rattamatka ja ujumist, siidimaalide tegemist, maastikujooksu ja palju muud põnevat.

Paikusele töömalevasse sõitnud kümme Saaremaa last ööbivad Paikuse politseikoolis. Paikuse lapsed käivad õpilasmalevas kodust. Malevakasvataja Malle Malmre sõnul ootab kõiki malevasse tulnud lapsi pärast 4-tunnist tööpäeva ühine programm ja Pärnu maakonda tutvustavad reisid.

Paikuse vald korraldab töölaagrit juba mitmendat korda, Lümanda valla jaoks on see esmakordne kogemus. Õnnestumise korral plaanitakse malevi korraldamist jätkata ka järgmisel aastal.

2. juulil tööd alustavas Kuressaare linna noortemalevas on tänaseks kõik kohad komplekteeritud. Linnamalevasse on registreerinud üle 130 tahtja. Maleva korraldaja Aare Martinson ütles, et kuigi tormilist nimede kirjapanemist ei olnud, täideti kõik 130 vaba töökohta.

Linnamalevas töötavad lapsed kella 9-st 13-ni. Õpilased teevad kaks nädalat neli tundi päevas kergemaid puhastus- ja koristustöid lasteaedades, koolides, raamatukogudes. Tunnipalk on 23 krooni.

Taolised õpilasmalevad ühendavad linna- ja maanoori, õpetavad noortele töökasvatust ja annavad töö- ja suhtlemiskogemust, loodavad malevate korraldajad.

Print Friendly, PDF & Email