Minieuropeade 2007 jõudis Orissaarde

Minieuropeade 2007 jõudis Orissaarde

 

Euroopa suurima rahvakultuurifestivali, tänavu Taanis Horsensis peetava Europeade’i Eesti-peaproov, XI Minieuropeade toimus 9.–10. juunil Orissaares.

Esimest korda osales Eesti Europeade’il 1993. aastal. Teisel Horsensi festivalil 2000. aastal tegid Eesti ja Läti koos ühise tantsu, mida on tänini meenutatud kui supertantsu.

Europeade’i eesmärk on rahus ja vabaduses arendada ja toetada Euroopa rahvaste rahvuskultuuri. Just selle abil soovitakse inimesi kokku viia, sõlmida suhteid inimeste ja kultuuride vahel.

Seekord toimus XI Minieuropeade Orissaare kandis, laupäeval esitati tänavakavasid erinevates kohtades – Muhus Koguval, Orissaares, Kavandi seltsimaja, Tornimäe rahvamaja ja Tagavere koolimaja juures.

Laupäeva õhtul peeti Illiku laiul simmanit.

Pühapäeva alustati galakontserdi proovidega, kell 13 algas rongkäik ning pärast seda järgnes ühiskontsert Orissaare kultuurimaja ees.

Taanis Horsensis toimub Europeade 2007 juulis. Saare maakonnast sõidavad festivalile Anne Keerdi juhendatavad Viirelinnu noorte- ja lasterühm Orissaarest ning Muhu naisrühm Tokkroes, samuti Muhu kapell Laulusõbrad.

Pildil tööb tantsu Muhu naisrühm Tokkroes, juhendaja Anne Keerd.

Print Friendly, PDF & Email