Ringkonnakohus jättis Jüri Ranna vabadusse (6)

Tallinna ringkonnakohus jättis jõusse Harju maakohtu määruse, millega rasket haigust põdev Jüri Rand vabastati karistuse kandmisest.

29. mai istungil arutas Tallinna ringkonnakohus Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud määruskaebust, millega vaidlustati mai alguses Harju maakohtu langetatud määrus, mis vabastas Jüri Ranna karistuse kandmisest.

Põhja ringkonnaprokuratuuri üldkuritegude osakonna prokuröri abi Alar Lehesmets ütles Oma Saarele, et Tallinna ringkonnakohus nende määruskaebust ei rahuldanud ning kohus leidis, et Harju maakohtu 8. mai otsus, mis vabastas Jüri Ranna karistuse kandmisest seoses raske haigusega, on põhjendatud.

Kuna kriminaalmenetluse seadustiku §391 ütleb, et „määruskaebuse läbivaatamisel kõrgema astme kohtus tehtud kohtumäärus on lõplik ja seda ei saa edasi kaevata“, siis pole prokuratuuril võimalik ringkonnakohtu tehtud kohtumäärust ka vaidlustada.

2004. aasta 17. novembril mõistis Tallinna linnakohus Jüri Ranna kriminaalkoodeksi §17 lg 6 ja §76 lg 2 p 3 järgi (s.o salakaubaveos kaasaaitamine) süüdi ning teda karistati kaheaastase vangistusega.
Kohtuotsus kaevati edasi, kuid Tallinna ringkonnakohus jättis otsuse jõusse ja Riigikohus kassatsioonikaebusele menetlusluba ei andnud. Seega on kohtuotsus jõustunud.

Kohtuotsus pöörati täitmisele alles käesoleva aasta 2. mail ja selle põhjuseks oli asjaolu, et seoses raske haigusega taotles Jüri Rand karistuse kandmise edasilükkamist või karistuse kandmisest vabastamist.
Jüri Rand, Aleksandr Kolektor (praeguseks tapetud), Eduard Beilinson ja Vladimir Kosik korraldasid 2000. a septembris kokku 1946,336 tonni bensiini salakaubaveo, millelt jäi tasumata 14 721 190 krooni riiklikke makse. 2000. a novembris korraldasid samad mehed kokku 3081,05 tonni bensiini salakaubaveo, millelt jäi tasumata 20 196 728 krooni riiklikke makse.

2001. a märtsis organiseerisid samad mehed kokku 1793,871 tonni bensiini salakaubaveo, millelt jäi tasumata 11 470 910 krooni riiklikke makse.

Print Friendly, PDF & Email