Loodust linnas näeb ka fotonäitusel

Loodust linnas näeb ka fotonäitusel

 

Teisipäeval toimus Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel fotokonkursi „Näen loodust ka linnas” pidulik lõpetamine ja näituse avamine.

Kuressaare Looduse Ümarlaua ja koolituskeskuse Osilia poolt väljakuulutatud fotovõistlusel osales 24 autorit 191 fotoga.

„Võistluse eesmärk on väärtustada Kuressaare linna loodust, kutsudes inimesi avastama ja jäädvustama fotodel meelispaiku ja ilusaid vaateid, linnaloomi ja -taimi ning nende elupaiku, loodusega seotud tegevust ning muutusi linna looduses (sama objekt varem ja nüüd) ja linnaloodusega seotud probleeme,” tutvustas koolituskeskuse Osilia juht Maie Meius 29. mai Oma Saares.

Näituse avamisel ütles üks žüriiliikmetest, Kuressaare Looduse Ümarlaua esindaja Leo Filippov, et konkursitööd on huvitavad ja on suur rõõm tõdeda, et huvi asja vastu on endiselt suur. „Siiski tuleks tähelepanu pöörata ka objekti taustale. Näiteks, kui fotol on lind, siis selle taga peaks olema mõni tuttav maja või koht Kuressaare linnast,” soovitas Filippov.

Konkursil osalenud töid vaadates tundub, et tase võiks olla parem, sest võidufoto oli selgelt teistest eristuv, kuna vastas täpselt nõuetele. Agnes Pihlase foto, millel esiplaanil luiged ja tagaplaanil Kuressaare linnus, on ideaalselt linna ja loodust ühendav foto. Autori sõnul sai pilt teoks juhuslikult, lihtsalt fotoaparaat oli õigel ajal õiges kohas kaasas. Veel tõdes Pihlas, et hea pildi tegemiseks ei ole vaja ilmtingimata maailma parimat tehnikat.

Näituse kuraatori Lii Pihli sõnul on näituse tase võrreldes varasemaga järjest tõusnud. Jääb loota, et järgmisele konkursile, mis toimub kahe aasta pärast ehk aastal 2009, laekub veelgi rohkem veelgi paremaid töid. Korraldajad avaldasid ka lootust, et nelja loodusfotokonkursi parimatest töödest avaldatakse edaspidi koondalbum.

Print Friendly, PDF & Email