Kooliolümpiamängud Kahtlas

Kooliolümpiamängud Kahtlas

 

Esimesel suvevaheaja päeval toimusid Laimjala mõisapargis Eesti olümpiakomitee toetusel Kahtla kooli olümpiamängud, kus osalesid Laimjala valla õpilased Kahtlast, Orissaare ja Kuressaare gümnaasiumidest ja ametikoolist.

Pärast rongkäigu sissemarssi kuulutas Laimjala vallavanem Vilmar Rei kooliolümpiamängud avatuks. Olümpiahümni saatel heiskasid Eesti olümpiaakadeemia lipu tublid spordipoisid Kaupo Nõgu, Gert Kaldmäe, Raul Kolk, Tauri Nõgu ja Aadi Luup. Tule süütasid Kahtla kooli tantsutüdrukud Maret Mägi juhendamisel, tõrviku tulega kandis lipu juurde Mart Saar. Sportlasevande andis Kevin Org ja kohtunike vande Eha Ennemuist.

Noorimas vanuseastmes (lasteaed, I ja II klass) sai kolmandiku staadionijooksus tüdrukutest esikoha Triini Tiit, teise Kaie Ennemuist ja kolmanda Karol Mustis. Poistest olid kolm kiiremat Ants Luup, Timmo Talvist ja Henry-Noah Mägi. Liivapudeli heites lennutas parima tulemuse Karol Mustis, järgnesid Triini Tiit ja Kaie Ennemuist. Poistest sai esikoha Marek Peeker, teiseks tuli Gris Antsaar ja kolmandaks Ken Zenkevičs. Käsikutega paigalt kolmikus hüppas kõige kaugemale Triini Tiit, järgnesid Kaie Ennemuist ja Irene-Liis Saar. Poistest sai parima tulemuse Ben Saarkoppel, järgnesid Timmo Talvist ja Gris Antsaar.

Nooremas vanuseastmes (III–V klass) jooksis pool staadionijooksu kõige kiiremini Anni Luup, 2. oli Hanna-Loore Püüa ja 3. Renate Särel. Poistest võitis Kaupo Nõgu, järgnesid Gert Kaldmäe ja Sander Särel.

Härjasarveviskes sai parima tulemuse Anni Luup, 2. oli Hanna-Loore Püüa ja 3. Renate Särel. Poistest sai esikoha Gert Kaldmäe, järgnesid Kaupo Nõgu ja Jürgen Kiivits. Käsikutega kolmikhüppes võitis Anni Luup, 2. oli Hanna-Loore Püüa ja 3. Renate Särel. Poistest hüppas kaugemale Gert Kaldmäe, järgnesid Kaupo Nõgu ja Taaniel Bormann.

Keskmises vanuseastmes (VI–VIII klass) sai käsikutega kolmikhüppes parima tulemuse Grete Pokk, järgnesid Carmen Ling ja Kärt Kaldmäe. Poistest oli parim Aadi Luup, järgnesid Tauri Nõgu ja Anti Kiivits.

Härjasarveviskes oli esimene Carmen Ling, järgnesid Reelika Roost ja Kaisa Kaldmäe. Noormeestest viskas sarve kõige kaugemale Karli Jakunin, 2. oli Aadi Luup ja 3. Anti Kiivits. Kivitõukes sai esikoha Carmen Ling, 2. oli Kaisa Kaldmäe ja 3. Grete Pokk. Poistest oli esimene Aadi Luup, teine Tauri Nõgu ja kolmas Gustav Saar.

Vanemas vanuseastmes (IX–XII klass) tuli joosta terve staadionijooks – 192,27 m. Neidudest oli kiireim Ave Urb, 2. Pille-Riin Riis ja 3. Mairi Jakunin. Noormeestest saavutas esikoha Mart Saar, 2. oli Reigo Roost ja 3. Herman Saar. Härjasarve viskas kõige kaugemale Signe Saar, järgnesid Mairi Jakunin ja Ave Urb. Noormeestest oli parim Reigo Roost, järgnesid Mart Saar ja Herman Saar. Kivitõukes saavutas esikoha Signe Saar, 2. oli Pille-Riin Riis ja 3. Ave Urb. Noormeestest oli parim Reigo Roost, 2. Mart Saar ja 3. Herman Saar.

Viimase alana toimus küladevaheline jalgpallimäng (siin- ja sealpool Kuke jõge). Tüdrukute mängu võit läks Audlasse, samuti viisid võidupalli koju Audla noormehed.

Raili Nõgu

Print Friendly, PDF & Email