Valmis Kuressaare promenaadi eskiisprojekt

Valmis Kuressaare promenaadi eskiisprojekt

 

Kuressaare linnavalitsuse tellimusel valmis Tori jõe äärse merepromenaadi eskiisprojekt, mille koostas arhitektibüroo KOKO Arhitektid OÜ.

Kuressaare jahisadama ja GO Spa lähistel kerkivate kortermajade taha rajatav merepromenaad hakkab kulgema mööda mereäärt jahisadama juurest kuni Tori sillani. Promenaadi pikkus on ca 250 meetrit ja laius 30 meetrit.

GO Spa taha ehitatavatest elamutest eraldatakse rannapromenaad maapinna tõstmisega ning tõstetud pinnale kibuvitsapõõsaste istutamisega.

„Tänase jahisadama kant oli kunagi roostikus asuv nurgatagune kalurionnide ja linnalaste savileiukohtadega. Ka praegu on seal tajutav seesama nurgatagune iseloom – privaatne ja peidetud. Selle privaatse tunde edasikandmine on antud projektis üks olulistest aspektidest, et tasakaalustada avaliku ruumi avarust ning anda jalutajale võimalus privaatseks olemiseks,“ öeldakse eskiisprojekti seletuses.

Promenaadi valgustus tuleb madal ja sume. Promenaadiäärsed istumiskohad on lihtsad betooni sisse süvistatud puidust pinnad, mida on võimalik sarnaselt rannatoolidele muuta lamamistoolideks. Mere ja jõe ääres on istumiseks paigaldatud mere poolt randa uhutud palgid.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et promenaadi ehitamine tuleb kõige varem päevakorda järgmisel aastal. Võrreldes möödunud aastal Raiekivi säärel valminud promenaadiga on selles rajatises rohkem detaile ning tehnilist keerukust.

Arhitektuuribüroos KOKO Arhitektid OÜ on valminud ka spaa Georg Ots ja hotelli Arensburg juurdeehituse projektid. Aasta algul valis Kuressaare linnavalitsus eelmise aasta parimaks uusehitiseks Videviku tänaval asuva eramu, mille on projekteerinud Raivo Kotov arhitektuuribüroost KOKO Arhitektid OÜ.

Print Friendly, PDF & Email