Kuressaare Revalia sai 10

Kuressaare Revalia sai 10

 

Läinud laupäeval tähistas tantsukooli Revalia Kuressaare filiaal oma 10. sünnipäeva, mille raames peeti Marientali teel asuvas saalis kooli algajate tantsijate sisevõistlused.

Revalia TK Kuressaare filiaali mänedžer Maire Leedo ütles, et mõte oma tantsukool teha tuli tal kui lapsevanemal 10 aastat tagasi. „Lapsevanemad ise remontisid klubi saali ja otsisid treenerid,“ meenutas ta algusaegu, lisades, et 10 aastat on noori võistlustantsijaid koolitanud Mattis Toome. Kolm viimast aastat on koolis treeneriametit pidanud Revalia oma kasvandik Stiina Sevostjanov.

Leedo sõnul tõi tõenäoliselt just „Tantsud tähtedega“-saade läinud sügisel tõelise tantsida-soovijate buumi – seltskonnatantsu kursustele tuli 70 täiskasvanut ning peotantsuga soovis tutvust teha üle 40 lapse. Kuna aga tantsida üksi ei saa ning tavaliselt on tüdrukute huvi asja vastu suurem, tegi aasta otsa trenni 14 paari, kellest küll üks paar haigestumiste tõttu laupäevasele kooliaasta lõpetamisele ei jõudnud. Tantsupaaride vanus on 6.–16. eluaastani, paar sügisel viieselt alustanutest on lihtsalt vahepeal aasta vanemaks saanud.

Laupäevaste kooli sisevõistluste esikolmik oli: Kaarel Ernits ja Eliise Tiidussalu, Karl Lember ja Roosi-Ann Tõlgu ning Vahur Vessik ja Feridee Sevostjanov.

10. hooaja tublimatena nimetas tantsukooli Revalia Kuressaare filiaali mänedžer Johannes Roosot ja Katrin Karu (10–11-aastased, jõudsid jaanuaris E-klassi), Kaur Kuuske ja Helina Koppelit (kuni 9-aastased, aasta jooksul kõige rohkem võistlustel käinud ja nemadki E-klassis) ning Kristjan Lindaud ja Margit Kallast (14–15-aastased). Ära märkis Leedo ka Robert Andrease ja Äret Pea, kes on tantsinud 8 aastat ning jõudnud nüüdseks B-klassi.

Revalia taset näitab Leedo sõnul seegi, et 10 aasta jooksul on igal aastal koju toodud auhinnalisi kohti. Natuke nukraks teeb meele see, et Saaremaa omapära tõttu lähevad paljud gümnaasiumilõpetajad kodusaarelt minema ning tihti katkeb side ka võistlustantsuga.

Treener Stiina Sevostjanov märkis, et kõik lapsed on tublid ja pingutavad kõvasti. Tema jaoks on täiesti loomulik sõita mitu korda nädalas Tallinnast kodusaarele tantsutrenni andma. Ka Saaremaa lapsed vajavad häid treenereid, sõnas Sevostjanov.

Print Friendly, PDF & Email