Ernakese II koht saarlastele

Ernakese II koht saarlastele

 

Läinud reedel ja laupäeval toimus Läänemaal järjekordne kodutütarde võistlusmatk Ernake, millel Saaremaa kodutütred saavutasid tubli teise koha.

Saaremaa võistkond (Helina Eist ja Grete Hints Orissaarest ning Heli Armus ja Liisi Preedin Kärlalt) sõidab augustis Rootsi sõjalis-sportlikule mitmevõistlusele. Esikoht läks Tallinna ja kolmanda koha viisid koju Põlva kodutütred.

Tänavune Ernake algas ja lõppes Tuksi spordibaasis, 30-kilomeetrine rada kulges selle lähikonnas. Üle-eestilisest võistlusest võttis osa 12 võistkonda, nende hulgas ka tüdrukud Lätist ja Leedust.

Rajal oli kontrollpunkte kümme ning meie tüdrukutega võistkonna esindajana kaasas olnud Tiiu Naagel, kes on ka ise varem Ernakesel võistelnud ning kuulus sel aastal võiduka Naiskodukaitse koormusmatka võistkonna koosseisu, ütles Oma Saarele, et seekordne võistlus erines eelnevatest üllatusmomentide poolest: eelmises punktis said võistkonnad järgmise kohta koordinaadid ning näiteks köitel jõe ületamist ei teadnud ette keegi.

Tüdrukutel tuli ületada miiniväli, tulistada täispuhutud õhupalle, tuvastada linnulaulu (suitsupääsuke, metsvint, sookurg, ööbik ja öökull), lahendada loogikaülesanne ja salakiri, tugeva tuulega joosta ning ronida torni otsa, läbida takistusriba, püstitada telk ja sõita paadiga.

Võistluste teise päeva jäi vibulaskmine, jõe ületamine palki mööda, künkast traksidega laskumine ning osavusülesanne, kus olid käigus torud ja pallid ning klotsid ja ämbrid.

Ehkki rada oli suhteliselt vesine – lisaks jõe- ja mereveele oli tõsiseks katsumuseks porine maastik –, naasid tüdrukud tervete ja õnnelikena.

Rajale, muide, lasti neid pärast saarlase-kontrolli, et kas ütlevad ikka õigesti „pöder pöösas, pöll oli ees“. „Meil läks hästi,“ kinnitasid Saaremaa kodutütred ühest suust.

Print Friendly, PDF & Email