Neljast sinilipust tuli kaks Saaremaale

MTÜ Hoia Eesti Merd annab sel aastal välja keskkonnateadlikkust tähistava sinilipu ühele supelrannale ja kolmele sadamale. Saaremaa sadamatest saavad rahvusvahelist loodushoiugarantiid tähistava lipu heisata Roomassaare ja Kuressaare sadam. Lisaks heisatakse liikumise 14. hooajal Eestis sinilipud veel Lohusalu sadamas ja Pühajärve supelrannas.

Liikumise koordinaatori Juhan Anupõllu sõnul on Saaremaa sadamate rohke esindatus märk sellest, et tegemist on keskkonnateadlike ja arenemisvõimeliste sadamatega. „Kindlasti on Saaremaal ka teisi sadamaid, kes lippu võiksid taotleda. Samuti on Kuressaare linnavalitsusel teadaolevalt plaan arendada Kuressaare supelrand sinilipu-vääriliseks rannaks,” märkis Anupõld.

Sinilippu ei saanud tänavu seda taotlenud randadest Võsu, Pärnu ja Stroomi rand, kuna nende veenäitajad ei vastanud etteantud nõuetele. Kokku anti rahvusvahelise sinilipu komisjoni poolt põhjapoolkeral välja 3208 sinilippu 31 riigi sadamatele ja randadele.

Kuressaare jahisadam saab sinilipu heisata neljandat korda, Roomassaarel on see aga juba kümnes kord, mil sadamat kaunistab tunnustust märkiv lipp.

Sinilipud heisatakse sadamates ja randades 5. juunil.

Print Friendly, PDF & Email