Lossi hotellist saab luksuslik Ekesparre Residents

Kuressaarde tuleb luksuslik butiikhotell Ekesparre Residents.

Arco Vara üks omanikest Arti Arakas rääkis Oma Saarele, et endise Lossi hotelli asemele tulev Ekesparre Residents loodab uksed avada juba enne sügise algust, juhul kui kõik ehitustööd, tarned ja võõrustajate koolitamine edeneb plaanipäraselt. Hotelli sihtgrupiks on personaalset teenindust ja stiilset sisekujundust hindavad äri- ja puhkusereisijad.

„Seoses laiaulatuslike ja äärmiselt põhjalike renoveerimistöödega me sellel suvel kahjuks külalisi võõrustada ei saa. Otsustasime, et vanas ajaloolises majas Kuressaare sümboli, linnuse kõrval peab asuma Saaremaa esindushotell, ja seetõttu on lõpptulemus kiirustamisest tähtsam,” lisas Arakas.

Butiikhotelli termin pärineb 1980. aastatest, mil avati esimesed butiikhotellid (mõnikord nimetatud ka elustiili- või disainihotellideks) New Yorgis, Londonis ja San Franciscos. Maailma esimeseks butiikhotelliks peetakse Morgans Hotelli New Yorgis, mis avati 1984. aastal ja mille kujundas Andree Putman.

Õige butiikhotell on veidi intiimse, luksusliku ja omapärase sisekujunduse ning kindlasti väga personaalse teenindusega. Õige õhkkonna saavutamiseks on nad reeglina mõnevõrra väiksemad kui hotellid keskmiselt, aga samas pakuvad kõiki olulisi lisateenuseid. Enamik Eesti butiikhotelle asub Tallinna vanalinnas, neist tuntuim on aasta tagasi avatud Savoy Boutique Hotel.

Print Friendly, PDF & Email