Indrek Pertelsoniga suvesse

Indrek Pertelsoniga suvesse

 

Kaarma valla koolide ühisüritusel astuti ühisel koos suvesse. Lastele käis spordist rääkimas kahekordne olümpiamedalist Indrek Pertelson.

Juba viiendat korda Kaarma maalinnal toimunud Aste ja Kaarma põhikooli traditsioonilise üritusega „Samm suvesse” lõpetati sümboolselt kooliaasta. Kaarma vallavanema Ülo Veversi sõnul tuleks lastel suvevaheajal kehalisele tegevusele rohkem rõhku panna, kuivõrd kooliajal tuleb tegutseda enamasti peaga.

Üllatuskülalisena oli Kaarmale tulnud judoka Indrek Pertelson, kes tutvustas lastele spordi ja judo üldtõdesid ning näitas ette ka mõned maadlusvõtted.
Rääkides Eesti laste kehalisest seisundist, ütles Pertelson Oma Saarele, et praegusest kehvast olukorrast on oht liikuda veel kehvemasse olukorda. Samas tõdes olümpiamees, et rongist maha jäädud ei ole. „Rongist ei jää kunagi maha, me lihtsalt jookseme praegu kõrval,” rääkis Pertelson.

Tema sõnul oleks päästevahendiks kehalise kasvatuse tundide arvu suurendamine kooliprogrammis ning entusiastlike õpetajate olemasolu, kes tahaksid lastega tegeleda ka pärast tunde. „Keha ja vaimu proportsioonid on praegu natuke paigast ära,” kommenteeris Pertelson eesti kooliprogrammi.

„Kui me vaatame kooliprogrammi ja võrdleme, kui suur osa on seal mõeldud vaimu arendamiseks ja kui suur keha arendamiseks, siis me näeme, et füüsiline tegevus on selgelt tagaplaanil. Samas, kui me vaatame oma elu, siis läheb ju füüsist samavõrra vaja,” seletas Pertelson, kelle arvates peaks olema koolis vähemasti tund, kui mitte poolteist, kehalist tegevust päevas.

Print Friendly, PDF & Email