Puhkpillimängu pimedatelt muusikutelt

Pühapäeval, 3. juunil kell 13 on Kuressaare kesklinnas suurepärane võimalus kuulata muusikat, mida esitab Eesti Pimedate Liidu puhkpilliorkester Saaremaalt pärit dirigendi Neeme Saare juhatusel.

Juba 80 aastat Tartus tegutsenud pimedate puhkpilliorkester ja selle aasta lõpus 50. sünnipäeva tähistav Tallinna pimedate puhkpilliorkester on seekord koondunud ühe nime – Eesti Pimedate Liidu puhkpilliorkester – alla. Tänaseks on kaks orkestrit koos mänginud juba kolm aastat.
„Pimedad lähtuvad mõttest, et ei tule taga nutta seda, mida pole, vaid peab rõõmustama selle üle, mis on, ja nii hakatigi koos kontserte tegema,” ütles Eesti Pimedate Liidu projektijuht Anne-Mall Kroon, tänu kellele kontsert Saaremaal ka teoks saab.

Projekti kohaselt teeb Eesti Pimedate Liidu puhkpilliorkester igal aastal ühe kontsertreisi Eesti äärealadele. Varem on käidud näiteks Narvas, Hiiumaal, Rakveres ja Paides.

Üks õhtu on kontsertreisil alati planeeritud koosviibimiseks ehk siis kas koos musitseerimiseks, grillimiseks või muuks seltsitegevuseks.
„Nendelt kontsertreisidelt on alati leitud sõpru, tihti lausa kogu eluks,” rääkis Kroon.

Print Friendly, PDF & Email