Staadioniküsimus jäi õhku (5)

Kuressaare linnavolikogul jäi seisukoht maakonna esindusstaadioni küsimuses võtmata. Seda, kas pooldatakse vana renoveerimist või uue ehitamist, antakse teada täiendavate uuringute järel.

Neljapäeval oli linnavolikogus arutusel maakonna uue esindusstaadioni küsimus. Staadioni projektijuht Kalev Kütt tutvustas volinikele mõlema variandi – uus staadion Kuressaare gümnaasiumi juures või vana renoveerimine – plusse ja miinuseid.

Staadioni maksumuse osas avaldas Kütt arvamust, et tööde kogumaksumuseks võib kujuneda ligi 40–50 miljonit krooni. Raha on võimalik saada kultuuriministeeriumist, samuti on toetada lubanud Eesti jalgpalli liit, kuna Kuressaare on tunnustatud kui rahvuskoondise ametlik varustaadion. Eesti kergejõustikuliit on lubanud staadioni valmimise puhul korraldada seal kõrgetasemelisi võistlusi. Lisaks tuleb linnal leida ka omafinantseerimisallikaid.

Rahastamisega seonduvat arutades jõuti tõdemusele, et kui 2008. aastal tahetakse kultuuriministeeriumi kaudu raha saada, tuleb otsus staadioniküsimuses teha kiiresti.

Linnavolinik Toivo Alt ütles oma seisukohana välja, et tema näeb ainuvõimalust uue staadioni ehitamises ja vana staadioni aluste maade mahamüümises. „Linnal ei ole raha, et renoveerimise korral omafinantseering leida. Nii lihtne see ongi,” ütles Alt käsi laiutades, kinnitades samas arvamust, mida on avaldanud ka linnavolikogu kultuurikomisjon. Aldi sõnul saab vana staadioni maade müügist piisavalt raha, et uus staadion ehitada ja jääb veel ülegi.

Volikogu opositsioonis oleva Laine Tarvise arvamus oli siiski teine. „Kõigepealt tuleks  selgust saada, millised on Euroopa Liidu struktuurivahendite 2007–2013 võimalused. Ja peale nende on Eesti vabariigil veel igasuguseid väiksemaid rahastamisvõimalusi,” ütles Laine Tarvis Oma Saarele, toonitades, et temale meeldiks hoopis see, kui linnas oleks kaks korralikku staadioni.

Volikogus seoses staadioniküsimusega üles kerkinud vana staadioni arvel puhkeala võimaliku laiendamise teemast rääkides hoiatas Laine Tarvis võimalike negatiivsete arengute eest.

„Volikogu istungil avaldati arvamust, et puhkeala arendamine on väga tervitatav.  Kuid kui see tuleb meile traditsioonilisel viisil – järjekordne spaa koos alkoholikauplusega alkoholi armastavate turistide jaoks, siis võtab kõhedaks. On aeg hakata mõtlema  ka oma inimeste kultuursete vaba aja veetmise võimaluste laiendamise peale,” ütles Tarvis.

Linnavolikogu rahanduskomisjoni esimehe Viljar Aro sõnul tuleks mõlema variandi osas korraldada täpsemad maksumusuuringud ja alles seejärel otsustada. Seega arutab volikogu küsimust uuesti järgmisel istungil.

Print Friendly, PDF & Email