Saaremaal oli kolm tulekahju

Saaremaal oli kolm tulekahju

 

Laupäeva õhtul ja ööl vastu pühapäeva puhkes Saaremaal kolm tulekahju, mille käigus hävis elumaja, kahjustada said ehitusjärgus palkmaja ning saun.

Kõige rohkem tegi tuli kurja Pihtla vallas Nässuma külas, kus õhtul kella kümne paiku süttis põlema suvilana kasutatav elumaja (pildil).

Nässuma küla Lauri talukoha perenaine Noimi Paiste rääkis Oma Saarele, et nende maja süttis põlema pärast külmkapi lülitamist vooluvõrku. „Panin külmkapi sisse, viie minuti pärast oli vool kadunud ja tuli lahti. Kuna majal puudus vahelagi, oli tuli mõne minutiga katusest väljas.“

Vahetult enne tulekahju hakkas Noimi Paiste minema samas hoones asunud sauna. „Olin juba lahti riietunud, kui äkki oli leek üleval, kõik toimus meie silme all,“ rääkis perenaine.

Tagantjärele võib heameelt tunda vaid selle üle, et tuli puhkes siis, kui ta puhkes. Öötundidel, inimeste magades, oleks õnnetus võtnud suure tõenäosusega sootuks traagilisema pöörde.

Noimi Paiste sõnul kahetsesid tuletõrjujad õnnetuskohal, et Saaremaalt on ära viidud pulberkustutiga tuletõrjeauto, mis pidi seisma Ristil garaažis. Pulbriga oleks saanud tulele kiiremini piiri panna ning vett oleks kulunud ka viis korda vähem.

Lääne-Eesti päästekeskuse avalike suhete büroo juhataja Sirle Matt ütles, et laupäeva õhtul ja ööl vastu pühapäeva sai häirekeskus tulekahjude kohta kokku kolm teadet.

Esimene teade tuli laupäeva õhtul kell 20.41. Valjala vallas Ariste külas oli süttinud saun. „Põles umbes neli ruutmeetrit saunaahju juures olevat põrandat ja kahjustusi sai ka vahelagi,“ rääkis Matt.

27. mai öösel kell 03.26 teatati, et Leisi vallas Oitme külas on süttinud ehitusjärgus oleva palkmaja sein. Kõigi kolme tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Print Friendly, PDF & Email