Naiskoori buss paiskus külili

Naiskoori buss paiskus külili

 

Saaremaal kontsertreisil viibinud Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor sattus avariisse, kui nende buss Tiirimetsa teelt Lümanda poole keerates külili paiskus.

Laupäeva pärastlõunal Toomalõuka külas toimunud avariis sai kannatada 15 inimest, kes toimetati haiglasse. Ülejäänud reisijate õnnetuskohalt äraviimiseks telliti lisatransport. Esialgsetel andmetel viibis bussis koos juhiga kokku 30 inimest, kes kõik olid täiskasvanud. Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul said kõik bussis olnud inimesed sõidukist ise välja.

Kuressaare haigla kirurg Ivar Vipp ütles Oma Saarele, et kannatanutel oli luumurde ja kaelatraumasid. „Enamikul neist on ülepiirilise liigutuse tõttu saanud kannatada kael. Kaela puhul piisab sageli lihase ülepingutusest, et kaasa tuua tulevikus väga tõsiseid tagajärgi,“ rääkis Vipp. „See, kui inimene tunneb ennast esimestel päevadel suhteliselt normaalselt, sõltub inimese psühholoogiast. Antud juhul oli tegemist väga positiivselt meelestatud reisiseltskonnaga.“

Vipi sõnul jääb üks inimene Kuressaare haiglasse sisse pikemaks ajaks, enamiku üldseisund lubab neil aga Kuressaare haiglast lahkuda ja vajadusel jätkatakse ravi elukohajärgselt.

Avarii tõttu purunesid bussil ühe külje aknad ja esiklaas, välja voolas väikeses koguses õli. Politsei andmeil oli bussijuht – 1950. aastal sündinud Raivo – kaine ja õnnetuse võis põhjustada teeoludele mittevastav liikumiskiirus. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Reedel alanud kontsertreisi käigus andis Rahvusraamatukogu naiskoor kontserdi Valjala kirikus ja külastas mitut raamatukogu. Avarii tõttu jäi ära laupäeva õhtuks kavandatud ühislaulmine SÜM-iga Leisi vallas Kooljamägedes ja pühapäeval toimuma pidanud esinemine Karja kirikus nelipühi jumalateenistusel.

Print Friendly, PDF & Email