Kaarel Kruusmägi koduvetel teistele võimalust ei andnud

Kaarel Kruusmägi koduvetel teistele võimalust ei andnud

 

Nädalavahetusel heitlikes ilmaoludes ja 164 sportlase osavõtul toimunud Roomassaare regatil tõestas Kaarel Kruusmägi taaskord oma liidriseisust, saavutades ülekaaluka võidu klassis Laser Radial. Teistest saarlastest õnnestus esikoht koju jätta Kristo Õunapil Optimistil, Liina Kolk Laser Radialil ja John Kajul Raceboard juunioride klassis.

Saaremaa Merispordi Seltsi korraldatud regatt oli ühtlasi Samsung Eesti karikavõistluste esimene etapp. 155 paadil starti asunud purjetajad said kolme päeva jooksul tunda erinevaid ilmastikuolusid. Kolmandale päevale määratud sõidud tuli tiheda udu tõttu hoopis ära jätta. Esimesel päeval nurjas tuulevaikus ühe sõidu.

Kruusmägi teeb puhta töö

Eelmisel nädalavahetusel Pärnus Laser Radialil võidutsenud SMS-i noorpurjetaja oli enne võistlust oma võimaluste suhtes äraoleval seisukohal. Seekord oli kohale tulnud kogu Eesti paremik, kellest osa Pärnus ei osalenud. Reedese esimese sõidu võitis Kruusmägi enda sõnul piisava vahega. Laupäeval ei andnud ta samuti kellelegi teisele mingit võimalust kõigis neljas sõidus.

Treenerist isa Argo Kruusmägi sõnul olid Kaareli parimad sõidud just laupäeva pärastlõunal, kui tugevnes ka tuul. „Ta on füüsiliselt heas vormis, tugeva tuulega hakkab just kehaline ettevalmistus suuremat rolli mängima,” rääkis treener oma õpilasest.

Järgmisel aastal Laser Radiali pealt Laser Standarile, mis on samuti olümpiaklass, üle kolivat Kaarel Kruusmägi ootavad ees Saarte mängud ja maailmameistrivõistlused Hollandis. Abituriendist noormehel tuleb aga hakata mõtlema ka ülikooli astumise peale. Treeneri sõnul kimbutab neid Eestis praegu paraku võistlustepuudus. „Nüüd tuleb hakata kõvasti trenni tegema ja MM-ks valmistuma. Saarte mängudele tahaks ka jõuda,” rääkis sportlane ise.

Treener jäi rahule

Üldiselt jäi SMS-i treener Argo Kruusmägi võistluste käiguga rahule. „Natuke jäävad kripeldama need kaks ärajäänud sõitu. Siim Otsal oleks olnud Laser 4,7 klassis võimalus esikohaheitlusse sekkuda,” rääkis treener. Ots lõpetas siiski hõbedaga.

Optimist-klassis võis rahule jääda Kristo Õunapi esinemisega, kes sai samuti esikoha, võites viiest sõidust neli ja olles ühel teine. Halvim sõit läks aga mahaarvamisele ja seega lõpetas Õunap maksimumpunktidega.
Oma vanuseklassis sai Optimistil pronksi Martin Õunap, kes oli klassi üldarvestuses kuues. Klassis Zoom8 oli teine Aksel Artus, kes suutis ka ühe sõidu võita, kuid treeneri sõnul viimasel päeval enam kulla peale heidelda ei oleks saanud. Laser Radialil oli tüdrukutest esimene Liina Kolk.

Purilaudurite Raceboard juunioride klassis oli võidukas John Kaju Saaremaa surfiklubist, kelle võit treener Johannes Kaju sõnul kergelt ei tulnud ja viimasel päeval oleks võinud nii mõndagi veel muutuda. Tüdrukute samas klassis tuli teiseks Karoliina Noor. Raceboard noorte klassis oli tüdrukutest kolmas Kadi Ilmjärv.

Peakorraldaja, SMS-i kommodoori Margus Hieti sõnul läks regatt igati korda ja keerulised ilmastikuolud lisasid võistlusele vaid põnevust.

Print Friendly, PDF & Email