Saare looduse hoidja 2007 on Mari Reitalu

Saare looduse hoidja 2007 on Mari Reitalu

 

Riikliku Looduskaitsekeskuse Saare regiooni korraldatud seminaril „Puud kui elurikkuse tugisambad“ kuulutati esmakordselt välja tiitel „Saare looduse hoidja 2007“, mille pälvis pikaajalise panuse eest looduse kaitsmisel Mari Reitalu.

Tänukirja ja kingituse, milleks oli teos „ UNESCO loodusmälestised“, andis üle looduskaitsekeskuse Saare regiooni direktor Tõnu Talvi.

Mari Reitalu on lõpetanud bioloogina Tartu ülikooli ja olnud pikka aega Viidumäe looduskaitseala direktor. Ta on uurinud Saaremaa taimestikku ja taimkatet, eeskätt haruldasi taimeliike, ning avaldanud ajakirjanduses hulga temaatilisi artikleid. Reitalu on olnud Tartu üliõpilaste looduskaitseringi esimees, Eesti orhideekaitse klubi asutajaid ning talle on antud Eerik Kumari looduskaitsepreemia ja Valgetähe IV klassi orden.

Eile toimunud seminariga tähistati Euroopa kaitsealade päeva, looduskaitsekuu põhiteemaks on sel aastal põlispuud. Seminari avasõnades rõhutas Talvi, et puid hoida on lihtsam kui kasvatada.

Jututeemadeks võeti veel puud lindude elupaigana (Veljo Volke ja Rein Nellis), Saaremaa mets kui ressurss ja väärtus (Leo Filippov) ning kaitsealused puud Saare maakonnas (Gunnar Raun). Seminari lõpetuseks tehti õppekäik Kuressaare linna lossiparki. Seda juhendas Kuressaare linna heakorra ja haljastuse spetsialist Kaljo Ellik.

Print Friendly, PDF & Email