Saaremaa politseinikud kaitsevad oma kolleegi (3)

Mitteametlikel andmetel kavatsevad Kuressaare politseijaoskonna töötajad astuda välja oma kolleegi kaitseks, kelle Lääne politseiprefekt hiljuti vallandas tööajal Kuressaare kesklinnas politseiautos magamise eest.

Anonüümseks jääda soovinud Kuressaare politseijaoskonna töötaja ütles, et „Aivo (Aav – toim.) ei ole nii kehv kolleeg ega halb politseinik, et tema kaitseks mitte välja astuda“. „Ma vastan ajakirjandusele omasel viisil – seda, et me oma kolleegi kaitseks allkirju kogume, ma ei kommenteeri ja ei kinnita ega lükka ka ümber,“ märkis politseijaoskonna töötaja, kes lisas, et nii temale kui ka paljudele tema töökaaslastele tundub, et politseiprefekti tehtud vallandamisotsus ei ole adekvaatne politseiametniku poolt sooritatud rikkumisega.

„Ma ei tea, kes iganes selle foto tegi ning meediale ette söötis,“ jätkas ta, „kuid mina isiklikult olen ka ajakirjanduse peale pahane.“ Tema sõnul haarab ajakirjandus mingist asjast kinni ja seejärel väidab, et meie ju selliseid tagajärgi ei soovinud.

Lääne politseiprefektuuri avalike suhete büroo komissar Kaja Kukk ütles eile, et prefektuuri juhtkond pole veel teadlik, et Saaremaa politseinikud kavatseksid oma vallandatud kolleegi kaitseks prefekti poole pöörduda.

Print Friendly, PDF & Email