Maavalitsus paneks Sõrve ja Muhusse sõitma väikebussid (2)

Saare maavalitsus pakub maaliinide teenindamisel välja idee võtta Sõrves ja Muhu saarel kasutusele piirkondlikud transpordisõlmed.

Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja asetäitja Olev Tõru ütles Oma Saarele, et transpordisõlme võiks Sõrves luua Salmele ja Muhu puhul Orissaarde või Liivale. Põhimõte on kasutada Sõrves ja Muhus inimeste pealekorjamiseks väikest bussi, mis toob reisijad näiteks Salmele ja Liivale, kus nood siis suurema bussi peale ümber istuksid. Sama toimuks ka vastupidises suunas – suur buss sõidab kuni Salmeni ja Liivani, kus reisijad istuvad ümber väikese bussi peale.

Olev Tõru sõnul võtavad suured bussid väikestega võrreldes kolm korda rohkem kütust. „Minu meelest ei ole mõtet vedada 50-kohalise bussiga paari inimest mitukümmend kilomeetrit ringi,“ lausus Tõru. „Samuti võiks Sõrve buss hakata sõitma Sõrve ringi ka teistpidi, nii et kord teeb buss Sõrvele tiiru peale ühtepidi, kord teistpidi.“

Tõru sõnul võiks uut lähenemist esmalt katsetada Sõrve ringil, Muhu vald ei ole ideega esialgu päri.

Saare maakonna maaliine teenindava GoBusi Saaremaa osakonna juht Margus Männik ütles, et tema arvates kujuneb reisijate keskustesse kokkuvedamise süsteem praegusest kallimaks, sest see eeldab lisabusside hankimist ja bussijuhtide töölevõtmist. „Kui aga eesmärgiks on reisijate mugavuse parandamine jms, siis see ennast võib-olla et isegi õigustab,“ lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email