Maakonna veeprojekt on ligi poole miljardiga lõhki

Maakondliku ühisveevärgi europrojekt kujuneb vähemalt kolm korda kallimaks, kui on projekti katteks raha.

Üleeile lõppenud riigihanke konkursile maakondliku ühisveevärgi rajamiseks esitati ühtekokku neli pakkumist. Viieks osaks jagatud riigihanke tööde minimaalseks maksumuseks kujunes kõige odavamate pakkumiste kohaselt koos käibemaksuga 820 miljonit krooni. Samas on aga kogu projekt rahaliselt kaetud vaid veerand miljoni krooni ulatuses.

Kuressaare Veevärgi arendusjuht Raivo Pedanik ütles, et pakkumiste hinnad ületasid kavandatu ja nüüd tuleb projekti rahastajatel ja AS-i Kuressaare Veevärk juhatusel lähiajal vastu võtta otsus, millised on võimalused kõne all oleva projekti edasiseks rahastamiseks. „Praegu on tööle hakanud ka hindamiskomisjon, kes peab üksikasjaliselt läbi vaatama kogu pakkumisdokumentatsiooni,“ rääkis Pedanik.

Raivo Pedaniku sõnul on Eesti valitsus võtnud Brüsseli ees endale kohustuse korrastada Eesti veemajandus ja tagada selle teatud kvaliteet. „Järelikult peab meie valitsus siin vastu võtma otsuse, kuidas edasi toimida,“ märkis arendusjuht.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Indrek Tamberg kinnitas, et ministeerium on teinud valitsusele ettepaneku lisavahendite leidmiseks, et täiendavalt rahastada Eestis läbiviidavaid veeprojekte.

Küsimusele, kas võib juhtuda, et kui valitsus täiendavat raha kõigest hoolimata siiski ei leia, siis projekti mahtu vähendatakse, vastas Tamberg: „Kui valitsus tõepoolest täiendavat raha ei leia, siis ei jää midagi muud üle ja projekti mahtu tuleb meil vähendada.“

Print Friendly, PDF & Email