Tornimäel võisteldi BMX ratastel

10. mail toimusid Tornimäe kooli juures asuval BMX jalgrattarajal selle aasta esimesed lahtised võistlused, millest osa võtsid Tornimäe ja Orissaare koolinoored.

Korraldajad Sigrid Schönberg, Sirli Viil ja Kaide Aaso olid teinud väga hea eeltöö ning võistlus oli nende poolt väga hästi läbi viidud. Natuke kahju tegi ilmataat, kes just võistluste ajaks saatis vihmapilvekribalad Tornimäe kohale. Kuna ramp on märjaga libe, jäid sel korral nägemata noorte õpitud sõidud-vigurid ruladel ja rulluiskudel.

Võistlejad BMX rajal aga märga ei kartnud ning kahes vanusegrupis said paremad välja selgitatud nii poiste kui tüdrukute seast. 4.–6. klassi arvestuses tuli tüdrukute seas esimeseks Eliise Ernesaks Orissaare gümnaasiumist, järgnesid Maria Järmut ja Maarika Ruus Tornimäe põhikoolist.

Sama vanade poiste esimene tegija oli BMX raja praeguse absoluutse rekordi omanik Villi Brant Tornimäelt, järgnesid Jesper Eldemeel Orissaarest ja Silver Sepp Tornimäelt. 7.–9. klassi arvestuses tuli tüdrukutest esimeseks Kerli Leidas, kellele järgnesid Ketre Kirs ja Halliki Hanso – kõik kolm Tornimäe koolist.

Noormeestest oli esimene Mihkel Sirp, teine Juss Kärner ja kolmas Martin Linde – ka kõik Tornimäe kooli poisid. Võistlejad olid üsna tasavägised. Mida enam sadas vihma, seda tulisemaks läks rebimine ning seda elavamalt kaasaelajad oma poolehoidu välja näitasid.

Print Friendly, PDF & Email