Praamipiletite broneerimine internetis odavnes

Eesmärgiga vähendada telefoni teel tehtavate broneeringute arvu avas Saaremaa Laevakompanii (SLK) alates tänasest oma koduleheküljel uue veebikeskkonna, kus praamipileti broneerimine on poole võrra odavam.

SLK tütarfirma Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et nende sooviks on, et inimesed hakkaksid senisest rohkem end ise veebikeskkonnas teenindama. „Kuigi interneti teel oli ka varem võimalik praamipileteid broneerida, kasutas seda võimalust väga väike osa meie klientidest,“ märkis ta.

Statistika näitab, et valdav osa praamipiletite broneeringutest tehakse telefonitsi, kusjuures põhikoormus langeb suvekuudele. „Telefoni teel tehtavate broneeringute arv on suvekuudel kümneid kordi suurem kui ülejäänud aastaaegadel,“ rääkis Hiiuväin. „Kõik see tähendab, et suvel on meie telefoniliinid ülekoormatud ja koormuse hajutamiseks tuleks meil selleks perioodiks kümneid kordi enam töötajaid palgata.“

Et kliendid hakkaksid senisest enam veebikeskkonda kasutama, on alates tänasest (s.o 18. maist) praamipiletite broneerimine interneti teel poole odavam. „Kui näiteks sõiduauto pileti broneerimine telefoni teel maksab 50 krooni, siis veebikeskkonnas on broneerimistasu vaid 25 krooni,“ selgitas Hiiuväin.

Praamipileti broneeringu tegemiseks interneti teel tuleb vaid minna SLK koduleheküljele (www.laevakompanii.ee). Esilehel on kohe bänner, millel tuleb arvutihiirega teha klõps ja seejärel avaneb veebikeskkond, kus saab sooritada vajalikud broneeringud ja teha maksed.

Veebikeskkonnas ei saa praamipileteid broneerida veoautodele ja bussidele pikkusega üle 9 meetri ning mootorratastele.

Uuendustest veel nii palju, et alanud suvehooajal saab praamipileteid koos broneeringuga osta ka Tallinnas. Seda teenust vahendab reisibüroo Wris. Anu Hiiuväina sõnul lisandub sel viisil ostetud praamipiletite hinnale ja broneerimistasule veel 25-kroonine teenindustasu, mida võtab reisibüroo.

Print Friendly, PDF & Email