Eesti on Venemaa hea õpilane (6)

Paneb hämmastama, missuguse usinusega on Eesti valitsus idanaabrilt õppinud! Pärast Pronkssõduri pehmelt öeldes poliitiliselt läbi kukkunud aktsiooni asuti usinalt Maarjamaalt vaenlast otsima: kes valitsuse tehtut heaks ei kiida, see isamaaliselt ei mõtle ja riigimehelikult ei käitu.

Vaenlane tuli leida kohe ja kiiresti, et rahval ei jääks aega mõtlemiseks: risti löödi Juhan Kivirähk, kelle poolehoid siiani enam võimuparteile kui opositsioonile kuulus; Savisaare vastu algatati „internetiaalne” küberrünnak allkirjade kogumiseks, mida nüüdseks saanud 100 000 ringis, nõudega „Savisaar, astu tagasi!“ Kuhu tagasi ja kui tagasi, mis edasi – maalt välja, nagu Ansip vene laamendajad lubas saata?

Sellega olukorda ei lahenda, ei ravi ka majanduslikku halvatushoogu. Kuid võta näpust või kust tahes, valitsusel on siin juba suurepärane retsept olemas – tõstame kõikvõimalikke aktsiisimakse ja teeme seda suurelt, et inimestel oleks korraga asi selge. (Umbes nii põhjendas sotsist rahandusminister Padar valitsuse otsust…)

Selge on aga see, et kusagilt peab see raha tagasi tulema, mis majandustegevuse pidurdumise tõttu nüüd saamata jääb. Ja nagu arvutused näitavad, moodustab see käesoleva aasta riigieelarvest, mille maht 75,9 miljardit krooni, rohkem kui kümnendiku. Seepärast ongi vaja kiiresti moodustada „ühtne väerind” (ajalooline vaste – Töörahva Ühine Väerind) vaenlase vastu võitlemiseks, kutsudes lippude alla nii tööandjad, töölised kui ka töötud ning materdades maha neid, kes julgevad vabale sõnale toetudes teisiti arvata. Kivirähk ütles 16. mail SL Õhtulehele antud intervjuus, et üldine õhkkond vabalt mõtlemist väga palju ei soosi.

Üldise õhkkonna ilmestamiseks sobiks ka järgnev fakt: kui eestlane saadab Postimees Online`i kommentaari, et Ansip lõhkus ära rahvusliku ühtsuse, püsib see üleval vaid viis minutit, seejärel kommentaar kustutatakse ning blokeeritakse kaheks päevaks ka saatja arvuti. Räigustele, mille üle saab ainult häbi tunda, põleb seal aga roheline tuli mõnusasti ja pidevalt.

Kas ikka tasub peaministril uhkustades välja öelda, et märul lõi Eestis õhu puhtamaks? Ehk peaks valitsuse juht ise riigimehelikumalt mõtlema hakkama.

Print Friendly, PDF & Email