Ventspils on parim paik perepuhkuseks (6)

Ventspils on parim paik perepuhkuseks

 

2. mail avas oma kolmanda hooaja SSC Ferriese OÜ Mõntu–Ventspilsi laevaliin. Kui eelmisel aastal oli reisijaid 17 500, siis oli see firma juhataja Anu Lombi sõnul 2500 rohkem kui aasta tagasi. „Sel aastal oleme püstitanud eesmärgiks 20 000,“ ütleb ta.

Saarlased avastavad Lätimaad ja vastupidi. Anu Lomp räägib, et Ventspilsis toimub kogu suve põnevaid üritusi – nii festivale kui ka kontserte. „Seal on seiklusparke, veekeskus ning väga head sportimisvõimalused,“ teab ta, lisades, et augusti alguses toimuv merefestival on nii suur sündmus, et selleks ajaks on juba praegu raske majutuskohti saada.

Et Ventspilsi linnajuhtide moto on: „Mida meil pole, selle ehitame!“, siis lisandub linna igal aastal midagi uut ja põnevat. „Sel aastal on ühes seiklustepargis suur läbipaistev pall, kuhu inimene saab sisse minna ning siis veeretatakse ta mäest alla,“ tutvustab Anu Lomp. „Ekstreemsusi on seal üldse päris palju,“ teab ta. Et Ventspils on tõeline lillede linn, tasub tema sõnul seal ära käia kõigil aiandushuvilistel – eriti ilus on seal mais-juunis, mil meil õieilu tunduvalt vähem. Ning muidugi on Ventspils parim paik perepuhkuseks, sest lastele on seal palju atraktsioone.

Lätlastel on aga tekkimas uus trend – nimelt tulevad läti noorpaarid Saaremaale oma mesinädalaid veetma. Anu Lomp räägib, kuidas eelmisel aastalgi põgenes üks paar pulmarahva käest kohe pärast registreerimist laevale ning sõitis GoSpa-sse puhkama. „Siiski on näha ka sakslaste kasvavat huvi, eriti loodusturistide oma,“ mainib ta. „Sakslasi köidab Saaremaa loodus, nad tulevad Saksamaalt otse laevaga Ventspilsi ning pärast sõidavad läbi Mandri-Eesti koju tagasi,“ tutvustab ta, lisades, et reisimas on olnud ka rootslasi ning hollandlasi – olgu siinkohal nimetatud karavaniturism, mis saanud Euroopas uue hoo ning tullakse lausa gruppidena.

Et nii eestlased kui lätlased ennast laeval koduselt tunneksid, on teenindajaid tööl mõlemalt poolt. Samuti on lätlasest kokk nüüdseks tutvust teinud Eesti köögiga ning uuel hooajal pakutakse nii Läti kui ka Eesti toite. Samuti on esindatud rahvuskultuur – seda nii laeval pakutava kultuuriprogrammi kui ka käsitöötoodete osas. Anu Lomp tutvustab, et seekord on laeval avatud koguni käsitöö töötoad – et saaks kaeda, kuidas üht või teist käsitöötehnikat pruugitakse.

SSC Ferries juhataja märgib, et reisijate mugavuse huvides on palju tööd tehtud ning välja on töötatud erinevaid reisipakette. Just saarlastele mõeldes on uueks tooteks jalgsi-pakett, mis võimaldab Ventspilsiga tutvuda kahe päeva jooksul (paketti on võimalik osta ka ühepäevasena). „Paketi juurde tuleb linnakaart, kus marsruut peal, nii on kindel, et vaatamisväärsused nägemata ei jää,“ räägib Lomp.

Kel huvi lõunanaabritele külla minna, peaks esitama oma tellimuse kas kodulehekülje kaudu, helistama broneerimiskeskusse või siis ise kohale tulema. Anu Lomp soovitab eriti viimast varianti, sest siis on lihtsam kokku rääkida, mida täpselt näha tahetakse. Mõntust väljub laev igal kolmapäeval ja reedel, laupäeval ning pühapäeval. Tagasi Ventspilsist tuleb laev teisipäeviti, neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti.

Print Friendly, PDF & Email