Mõrtsukale määrati üheksa aastat vangistust (2)

Saare maakohus otsustas määrata oma naise kägistanud Jaan Talule üheksa-aastase vanglakaristuse. Süüalune tappis oma naise julmal viisil tüli käigus, mille põhjuseks oli ärapeidetud õllepudel.

Eile kuulutas kohtunik Kristel Pedassaar välja otsuse, mille järgselt karistatakse Jaan Talu karistusseadustiku §114 lg 1 alusel üheksa-aastase vabaduskaotusega. Paragrahv ütleb, et tegu oli mõrvaga ehk tapmisega julmal ja piinaval viisil.

Karistusest arvatakse maha juba kinnipidamisasutuses viibitud aeg alates 15. oktoobrist 2006. a. Lisaks mõistetakse Jaan Talult välja kümnetesse tuhandetesse kroonidesse ulatuvad summad kohtu- ja uurimiskuludeks.

Prokurör Svetlana Maripuu, kes oli süüdistuses sama paragrahvi alusel nõudnud kümneaastast vanglakaristust, jäi kohtuotsusega rahule. Siiski langetab ta oma otsuse edasikaebamise osas pärast kohtuotsusega tutvumist.

Uurimise käigus oli Jaan Talu peksmist eitanud, kuid võttis omaks naise tapmise. Kohtu poolt antud viimases sõnas ei olnud kägistajal midagi öelda. Süüaluse kaitsja Vahur Tänav oli eelnevalt palunud kohtult Jaan Talule kergemat karistust kui süüdimõistmine mõrva eest.

Print Friendly, PDF & Email