Kuressaare kolledži tudeng osales pronksiöö rahutustes (3)

Kuressaare kolledži tudeng osales pronksiöö rahutustes

 

TTÜ Kuressaare kolledži turismi- ja toitlustuskorralduse eriala kolmandal kursusel õppiv noormees Sergei Senedetski oli üks neist, kelle politsei pealinnas pronksiööl toimunud sündmuste käigus kinni pidas.

Prokuratuuri andmetel peeti noormees kinni esimesel märuliööl, 27. aprillil, mõni minut pärast südaööd. Tabamise kohaks oli Vabaduse väljaku lähedane tänav.

Senedetskit ennast telefoni teel kätte saada ei õnnestunud, ka ei ole tulnud vastust tema väga patriootliku nimega (patriote@…) e-maili aadressilt. Toimetusele on teada, et üks kolledži õppejõude sai temaga meili teel ühendust.

Küsimusele, mis juhtus ja miks teda piltidel maas lebamas näha on, vastas noormees suhteliselt tavapäraseks kujunenud tekstiga: „Tulin töölt. Teel koju võeti kõik tänaval viibinud kinni.“

Kinnivõtmise ajaks märgib Sergei aga kell 2 öösel. Prokuratuuri teatel toimus see paar tundi varem. Kes ja kui palju vassib, näitab uurimine.
Õpetajate sõnul igati viks ja viisakas noormees on viimasel ajal rohkem Tallinnas viibinud, kuna praegu on tal käsil lõputöö ettevalmistused ja kohustust koolipingis istuda ei ole.

Ka aprilli lõpus oli Sergei pealinnas. Mis mõtted tema peas keerlesid või kes teda suunas, pole esialgu teada. Igatahes sattus ta ühena märatsejatest politsei haardesse.

Sergei Senedetski on kahtlustatav karistusseadustiku paragrahvi 263 alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Süüdimõistmise korral ootaks teda ees rahatrahv või kuni viis aastat vangistust. Praegu on Senedetski suhtes tõkendina kohaldatud elukohast lahkumise keeld. Rohkem prokuratuur ei kommenteeri.

Print Friendly, PDF & Email