Lapsed joonistasid Saksamaad

Euroopa päeva tähistamiseks korraldati Saaremaal Saksamaa kultuuripäevad, kuna Saksamaa on praegu veel Euroopa Liidu eesistujamaa. Seoses sellega toimus ka alg- ja põhikooliklasside õpilaste joonistusvõistlus „Saksamaa läbi minu silmade”. Joonistajatele jäeti vabad käed nii tehnikavaliku kui ka teema lahenduse osas.

Kokku laekus joonistusvõistlusele üle 60 töö, mida hinnati kolmes vanuserühmas. Kõige aktiivsem osaleja oli Lümanda põhikool 24 tööga. „Tööd olid hästi huvitavad,” tunnustas üks žüriiliikmeid ja Euroopa päeva korraldaja Saaremaal Anne Jakunin. „Osa lapsi oli joonistanud lehmi – kujutati, kuidas Saksamaal elavad mustavalgekirjud lehmad. Vanemas vanusegrupis oli palju Schumacheri-teemat,” rääkis Jakunin joonistustest jäänud üldmuljest.

Igas vanusegrupis valiti välja kolm võrdselt paremat tööd. Žüriisse kuulusid Saksa saatkonna atašee Harald Seibel, Saare maavalitsuse esindaja Anne Jakunin, erakunstikooli Anne juht Anne Tootmaa, Kuressaare noorte huvikeskuse juht Aare Martinson ja Goethe Instituudi esindaja Anne Lind.
Võitjaiks tulid 7–10-aastaste vanuserühmas Kert Toomas Valjala põhikoolist ning Laura-Maria Jõgi ja Kairi Rakaselg Lümanda põhikoolist. 11–13-aastastest tunnistati paremaiks Bret Laanet Kuressaare Vanalinna koolist ning Leen Lindam ja Kati Aedmäe Lümanda PK-st. 14–16-aastastest tunnistati võitjaiks kolm noormeest Kuressaare gümnaasiumist: Markus Mäemets, Alan Väli ja Rauno Rüütel.

Lümanda koolile otsustas saatkond anda eripreemia aktiivse osavõtu eest.
Homme kell 14.30 annab Saksamaa suursaadik Julius Bobinger Kuressaare kultuurikeskuse suures saalis üle auhinnad nii koolilaste joonistusvõistluse kui ka raadioviktoriini võitjatele. Laste joonistusi saab Kuressaare kultuurikeskuses näha alates tänasest.

Print Friendly, PDF & Email