Saaremaa naised võitsid Naiskodukaitse koormusmatka

Saaremaa naised võitsid Naiskodukaitse koormusmatka

 

Läinud reedel ja laupäeval Järvamaal koos Kaitseliidu sõjalis-sportliku võistlusega Eel-Erna toimunud Naiskodukaitse (NKK) koormusmatka võidukarika tõid koju Saaremaa naiskodukaitsjad.

Varem saarlannad NKK koormusmatkal osalenud ei ole (kui mitte arvestada 2000. aasta Harju võidukat teami, kus neljast osalejast kolm olid saarlased).

Võistkonda kuulusid Ene Vokk, Tiiu Naagel, Heli Armus ja Aire Pahapill. Teiseks tuli Sakala ja kolmandaks Järva naiskond. Eel-Ernal osalenud Kaitseliidu Saaremaa maleva võistkond tuli koju 9. kohaga, mis on nende jaoks seni parim tulemus.

Ehkki esialgselt oli koormusmatka vastu huvi suurem (registreerunud üheksast naiskonnast tuli starti kuus), jõudsid Kuressaare gümnaasiumi abituriendi Tiiu Naageli sõnul finišisse täpselt pooled alustanutest. Ööpäeva jooksul läbiti rajal 54 kilomeetrit, kus koos stardi ja finišiga oli viis kontrollpunkti ning kaheksa postkasti (need pidi läbima kogu võistkonnaga).
Kontrollpunktides tuli lasta püstolist ja automaadist, visata granaati, läbida veetakistus, transportida „kannatanut”, läbida kombineeritud takistusriba ning jalaväetõkkeid, täita teadmiste testi, ületada ronimisvõrk, osutada esmaabi jne.

„Esmaabis lahendasime situatsiooniülesannet,” tutvustas Naagel, lisades, et seitsme minuti jooksul tuli abi osutada viiele kannatanule, kes olid viga saanud linnalahingus.

„Kui Eel-Ernal pidid võistlejad kõik ülesanded läbima täisvarustuses, siis koormusmatkajatel oli selle võrra lihtsam,” rääkis tubli naiskodukaitsja. Tema sõnul oli kõige raskem aeg rajal öösel kella 12 kuni neljani, sest siis oli väljas pime ning miinuskraadid.

Muhu kooliõpetaja Ene Vokk nentis, et läks koormusmatkale ennast proovile panema. „Olen siiani selliseid võistlusi kõrvalt vaadanud ning mõelnud, kas ise suudaksin selle läbi teha – suutsin,” oli Vokk väsinud, kuid rahulolev, märkides, et on ennast tõestanud ning teist korda ta ilmselt sama asja tegema ei läheks. „Ei uskunud, et see nii raske on,” sõnas ta, lisades, et tema arvele võib vabalt kirjutada võistkonna villirekordi.

Ka Kaitseliidu Saaremaa malevas töötav Aire Pahapill kinnitas võistluse raskust, eriti rasked olid tema hinnangul kontrollpunktid: „Vaatasime, et seda me küll ära ei tee, kuid kui start anti, läksime lihtsalt ja tegime!” rääkis ta. Pahapill märkis, et kõik olid rajal väga tublid ning kordagi ei tulnud pähe mõtet katkestada.

Print Friendly, PDF & Email