Teade häirekeskusesse: Baar on seest tuld täis

Teade häirekeskusesse: Baar on seest tuld täis

 

Reede varahommikul kell 05.09 sai häirekeskus teate tulekahjust Kuressaare kesklinnas asuvas Vaekoja pubis – kahekorruselise hoone baariruumid said tules tugevaid kahjustusi, kogu pubi koos abiruumidega sai suitsu-, kuuma- ja veekahjustusi. Tulekahju põhjuse selgitab ekspertiis.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ütles, et tõenäoliselt sai tulekahju alguse kuskilt baarileti alt või selle vahetust lähedusest. „Võimalusi on palju,” rääkis ta. „Baarileti all on päevavalguslamp, seal asub prügikast, kuhu keegi võis midagi visata, samuti võis tuleahju alguse saada baariletil asuvast kassaaparaadist.”

Lindmäe sõnul on kummaline see, et põlengu ajal ei hakanud tööle pubis olemasolevad suitsu- ja kuumaandurid. Tuletõrjujate saabudes olid tulekahju õigeaegseks avastamiseks mõeldud seadmed kuumuse tagajärjel lihtsalt ära sulanud.

„Praegu võib oletada, et need olid lihtsalt välja lülitatud, sest kui otsustada pubis olnud tuhatooside arvu järgi, siis võib oletada, et seal suitsetati väga palju,” ütles Lindmäe.

Päästeametile teatas Vaekoja pubis tekkinud tulekahjust turvafirma. „Baarileti all asus paanikanupp, mida baari töötajad kasutasid turvafirma kiireks väljakutsumiseks,” rääkis Margus Lindmäe. „Kuumuse tagajärjel sulasid paanikanupu küljes olevad juhtmed ja seetõttu sai turvafirma signaali, et keegi nagu oleks Vaekoja pubisse sisse murdnud. ”Kui turvafirma töötajad kohale jõudsid, avastasid nad tulekahju ja teatasid häirekeskusele, et pubi on seest tuld täis.

Tuletõrjujate sõnul oleksid kahjustused võinud olla veelgi suuremad. „Tänu sellele, et hoone aknad ei purunenud – need vaid tahmusid –, oli tule levik hapniku puudusel piiratud,” rääkis Lindmäe. „Kui päästjad pubi ruumidesse sisenesid, siis lahvatas tuli kohe suure leegiga, kuid tuletõrjujatel õnnestus see kiiresti kontrolli alla saada.”

Vaekoja pubi omanik Kari Ensio Hiltunen ei osanud tule tekitatud kahjustuste suurust veel hinnata. „Eks see lähiajal ekspertiisi käigus selgub,” ütles ta ja lisas, et vähemalt mõneks ajaks jääb Vaekoja pubi külastajatele suletuks, sest eksperdid peavad välja selgitama tulekahju täpse põhjuse ja pubi siseruumid vajavad remonti.

„Võib öelda, et paar nädalat oleme küll suletud,” rääkis Hiltunen, kuid avaldas samas lootust, et kui kõik hästi läheb, võib Vaekoja pubi juba alanud nädala lõpus ehk taas külastajatele avatud olla.

Print Friendly, PDF & Email