Lahtedevaheline kanal on reostatud (2)

Lahtedevaheline kanal on reostatud

 

Suurt lahte ja Linnulahte ühendav kanal Kuressaare lähistel on muudetud voolavaks prügilaks. Kaunist loodusest mitte hoolivad kalastajad on loopinud jõekesse kõikvõimalikku prahti tühjaksjoodud džinni- ja õllepurkidest kuni plastkarpideni ja kilekottideni.

„Kohati on kala püüdmine seal täitsa võimatu. Tuul ja veevool on sodi roostikku kandnud, osa prahti viib vool otse lahte. Kaldal on tehtud lõket. Mõned on toonud kohale isegi grillahjud. Kaasavõetud taara jäetakse süüdimatult maha. Isegi perekonniti käiakse. Lapsedki näevad kogu seda lagastamist pealt. Korralikele kalastajaile on kaaslinlaste selline käitumine ammugi imekspandav. Kui eelmistel aastatel võis Saaremaa jõgede ääres näha mandrilt tulnud vene keelt kõnelevaid kalamehi, kes endast jälje maha jätsid, siis tänavu pole neid siin eriti märgata olnud. Looduse reostajad on meie oma inimesed,” oli harrastuskalamees inimeste hoolimatusese üle pahane.

Õngitseja jutu järgi jagus särge tänavu kevadel püüdjatele üsna pikaks ajaks. Küllap seepärast oli ka kalastajaid rohkem. Nüüdseks hakkab särjeaeg lõppema.

„Käib praegugi uudishimulikke, kes proovivad, kas näkkab või ei. Õige loodusesõber aga ei tahagi sellisesse kohta minna. See pilt on niivõrd jube. Rämpsu on täis nii kaldad kui jõgi,” kurtis kirglik kalastaja.
Kui aastaid tagasi said korrarikkujaid looduskaitseinspektoritelt trahvida, siis sellel kevadel pole vähemalt lehe veergudel sellist infot edastatud. Trahvimine ei tohiks aga olla eesmärk.

Jõe äärde kevadet nautima tulnud inimesed võiksid ja peaksid arvestama kaaskodanikega. Huvitav, kas enda lagastatud paika tahab inimene ise kord ka tagasi tulla?

Print Friendly, PDF & Email