Õigusrikkuja tabamiseks kasutati tulirelva (2)

Ööl vastu eilset oli politsei purjus sõidukijuhi tabamiseks sunnitud teenistusrelvast tegema kaks hoiatuslasku, millele õigusrikkuja ei reageerinud.

Neljapäeva öösel kell 02.05 helistas politseisse tähelepanelik linnakodanik, kes teatas, et Kuressaares Tallinna tänaval liigub punane VAZ 21063, mille roolis võib olla alkoholijoobes juht. Sündmuspaigale tõtanud politseipatrull leidis sõiduki kiiresti, kuid selle juht politsei peatumismärguandele ei reageerinud.

„Ka meil tekkis kohe kahtlus, et VAZ-i juht võib olla alkoholijoobes,” ütles tol ööl valves olnud Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabel Andres Vassar. „Auto vingerdas kahtlaselt mööda tänavat ja sõitis korduvalt vastassuunavööndisse.”

Politsei andis sõidukijuhile vilkurite abil peatumiskorralduse, millele ei reageeritud. Vastupidi, sõiduk üritas politsei eest hoopis põgeneda.

„Asusime seda jälitama,” jätkas Vassar. „Kiirus eriti suur ei olnud, liikusime umbes kiirusega 110 km/h. Ega see vana masin polekski suuremat kiirust välja võtnud, kuid probleem oli selles, et põgenev sõiduk tekitas korduvalt liiklusohtlikke olukordi. Mitmel korral arvasime, et nüüd kihutab küll teelt välja. Õnneks oli öine aeg ja vastutulevaid masinaid polnud.”

Jõudnud linnapiiridest välja, tegi politsei teenistusrelvast paar hoiatuslasku õhku, et põgeneva sõiduki juhti korrale kutsuda. Neile VAZ-i juht ei reageerinud. „Järsku märkasime, et põgeneva auto summutist tuleb välja tulepuru ja sõiduki kiirus hakkas vähenema,” rääkis Andres Vassar. „Kui jõudsime kruusateele, sõitsin põgenejale politseimasinaga ette ja blokeerisin tee.”

Kuigi VAZ-i juht hiljem ise väitis, et tema masinal lõppes bensiin, võib siiski oletada, et sõiduki kiirus langes tänu tehnilisele rikkele. Politseil õnnetus põgenev sõiduk peatada Kahtla–Ruhve tee esimesel kilomeetril. Peale juhi oli sõidukis veel kaks noort inimest.

Sellega aga lugu veel ei lõppenud. „Pärast peatumist üritas VAZ-i juht politsei eest joostes põgeneda,” rääkis Vassar. „Minu paarimehel õnnestus õigusrikkuja põllul siiski kinni pidada.”

Kontrollimisel selgus, et VAZ-i roolis oli keskmises alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Villu (s 1988), kelle politsei on varem mootorsõiduki roolis tabanud alkoholitarbimise jääknähtudega. „Kui noormees esimest korda politseile vahele jäi, üritas ta ka siis põgeneda,” ütles Andres Vassar. „Tundub, et selline käitumine ongi talle omane.”

Print Friendly, PDF & Email