Orissaares uued tänavasildid

Orissaares uued tänavasildid

 

Orissaares vahetatakse välja kõik tänavasildid. Endisaegsete siltide asemel püüavad nüüd pilku oranži värvi teejuhatajad.

Vallavanem Raimu Aardam ütles, et tegu on juba ammuse plaaniga. Kindlasti ei ole see otseselt seotud sellega, et keeleinspektsioon tegi möödunud aasta lõpul vallavalitsusele ühe kakskeelse tänavasildi kohta ettekirjutuse. Vallakeskusse paigaldatavad viidad on pilkupüüdvat oranži värvi, tänavasildid aga tagasihoidlikemas toonides.

Eelmise aasta lõpus sai sarnaselt Orissaarele keeleinspektsiooni ettekirjutuse ka Kuressaare linnavalitsus. Linnakunstnik Endla Tuutma sõnul on kakskeelsed tänavasildid välja vahetatud. Tuutma sõnul jäi taoline nõue temale küll natuke arusaamatuks. „Ma ise arvasin, et olulisem on paigaldada puuduolevad sildid, mitte nii palju tähelepanu pöörata kakskeelsetele. On ju seal tänava nimi siiski ka riigikeeles peal,” kommenteeris Tuutma. Praeguseks on tehtud kontroll ka puuduolevate tänavasiltide osas ja lähitulevikus need tänavad oma sildid ka saavad.

Print Friendly, PDF & Email