Kohvikupidaja: Kuressaare linn piirab turismiettevõtlust (35)

Kohvikupidaja: Kuressaare linn piirab turismiettevõtlust

 

Kuressaare linnavalitsus otsustas esmaspäeval mitte lubada sel aastal avada välikohvikuid Lossi ja Tallinna tänaval. Otsus tekitab juba aastaid välikohvikut pidanud ettevõtjate seas rahulolematust.

Linnavalitsus ütleb oma otsuses, et välikohvikuid lubatakse rajada vaid keskväljaku parkimisalale ja teistele kesklinna tänavatele, välja arvatud intensiivse liiklusega Tallinna ja Lossi tänav. Kesklinna parkimisala suletakse vastava otsusega 2. mai õhtust kuni 15. septembrini.

„See on turismiettevõtluse piiramine linna poolt,” väitis Lossi tänaval juba aastast 1999. väliterrassi pidanud kohviku Classic juhataja Terje Nepper, kes ei uskunud, et nad kohvikuloast ilma jäävad. Samuti olevat firmal antud juba tellimus uue konstruktsiooni tellimiseks. Nüüdseks on tellimus peatatud ja ettevõte kannab kahju ligikaudu 30 000 krooni. „Meie kohvik pidavat liiklust piirama. Aga kui selle koha peal pargib suur auto, kas see siis ei piira?” küsis Nepper. Välikohvik on tema sõnul just madalam ja konstruktsioon läbipaistvam, seega liiklusele ohutum.

„Linnavalitsuse ametnik, kellega ma rääkisin, ei osanud mulle esmaspäevast otsust kuidagi põhjendada ka,” rääkis Terje Nepper, pidades seda veidraks, et linn niimoodi äkki otsustab, samas kui firmadel on tekkinud juba ootused ja koostatud tegevuskavad eesolevaks suveks.

„Linn peaks hoopis oma liikluse üle paremat järelevalvet korraldama, praegu on küll kiirusepiirang, kuid seda ei järgita,” pakkus Nepper välja ühe lahenduse.

Kodulinna lokaali omanikud ütlesid, et nemad ei ole sellest otsusest veel teadlikud ja kommentaare anda ei soovinud. Lisaks jäid loast ilma ka La Perla ja C.coffee.

Abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et linnavalitsuses arutati seda teemat kahel istungil ning see põhjustas tõsiseid vaidlusi. Lõpuks otsustati siiski välikohvikutele mainitud kohtades luba mitte anda. „Peamine põhjus on ikkagi liikluse intensiivsus, mistõttu kohvik, vaatamata kiiruspiirangule liiklejaid siiski segab.” Samas ei eita Koov ka linna soovi koondada välikohvikud keskväljakule ja sellega piirnevatele väikese liiklusintensiivsusega aladele. „Ehk peaks restoranide asukohta muutma,” arvas Koov.

Kriminaaltalituse komissar Marko Mägi kommenteeris linnavalitsuse otsust järgnevalt: „Välikohvikud piiravad oluliselt rohkem sõidukijuhtide vaatevälja kui parkivad autod. Läbi parkivate autode klaaside on võimalik lähenevat sõidukit märgata. Sõidutee on ikka sõidukitele. Kujutagem ette avariilist olukorda, kus tänaval parkivatele autodele on otsa sõidetud, või siis situatsiooni, kus sõiduk on sisse sõitnud välikohvikusse, milles viibivad külastajad… Sõiduteele toodud välikohvikud ohustavad oma külastajaid ja teisalt on sõidukijuhtide nähtavus oluliselt piiratum kui parkivate sõidukite puhul.”

Print Friendly, PDF & Email