Saaremaal tehti Eesti Lions liikumise ajalugu

Saaremaal tehti Eesti Lions liikumise ajalugu

 

Mändjalas üldkoosolekut pidanud rahvusvahelise Lions liikumise klubide Eesti piirkond valis esmakordselt oma piirkonna ajaloos ennast juhtima naisterahva. Hooajal 2008/2009 juhib Eesti lion’eid Liis Klaar.

Sel hooajal piirkonna kuberner olnud, Kuressaare Lions klubi liige Arno Vinni ütles oma aastat kokku võttes, et aasta on olnud tegus. Paljud on jällegi abi saanud ja nii mõnegi inimese elujärg on paremaks muudetud. Lahkuv kuberner tänas ka oma koduklubi, autasustades seda hea töö eest Lions noortelaagrite korraldamisel.

Kuressaare linnalt tervitusi toonud linnapea Urve Tiidus rääkis heategevuse tähtsusest ja vajalikkusest tänases ühiskonnas, vastandades seda viimastel päevadel Tallinnas toimunud sündmustele.

Järgmisel hooajal Eesti lion’eid juhtima hakkav Kalle Elster Keilast tutvustas sügisel algavat projekti „Saa nägijaks”, mille eesmärgiks on koguda raha nägemispuuetega inimeste toetuseks ja silmade raviga seotud aparatuuri ostmiseks. Oktoobris toimuval teemanädalal viiakse kampaania läbi kogu Eestis.

Kuna Lions liikumises valitakse juhtisik kaks aastat ette, siis seekord toimusidki kuberneri valimised hooajaks 2008/2009. Esmakordselt Eesti piirkonna ajaloos võtab juhtohjad üle Liis Klaar, kes on tuntud kui Tallinna Lastehaigla Heategevusfondi käimatõmbaja, samuti on Klaar olnud riigikogu liige ja valitud 1998. a Eesti aasta naiseks. Liis Klaar ütles oma kõnes, et tähtsaim, mida lion’id teha saavad, on inimeste jaoks olemas olla.
Rahvusvaheline Lions klubide organisatsioon on maailma suurim heategevusliikumine, kuhu kuulub 1,3 miljonit inimest enam kui 200 riigist. Lionsite eesmärgiks on teenida raha läbi erinevate ürituste, et annetada see heategevuseks. Eesti Lions piirkonda kuulub praeguseks 1200 liiget, kes on koondunud 51 klubisse. Kuressaares tegutseb klubi alates 1990. aastast.

Print Friendly, PDF & Email