Saare maakonnas kehtib alkoholi müügikeeld täna ja homme

Saare maakonnas kehtib alkoholi müügikeeld täna ja homme

 

Meedias väljahõisatud üleriigiline alkoholi jaemüügikeeld kehtib Saaremaal vaid kahel päeval, mistõttu enamik Saare maakonna kauplusi müüs alkohoolseid jooke ka eile.

Laupäeval teatas politseiameti peadirektor Raivo Aeg, et politseiprefektide ettepanekul kehtestatakse üleriigiline alkoholimüügi keeld, mis hakkas kehtima laupäeval kell 18 ja lõpeb 3. mail kell 8.

Saare maavanema kt Andrus Lulla selgitas, et Saare maakonnas kehtib alkoholi, sealhulgas ka õlle, jaemüügikeeld kauplustes vastavalt maavanema reedel antud korraldusele vaid nn volbripidustuste ajal 30. aprillil ja 1. mail. Kuna müügikeelu näol pole tegemist vabariigi valitsuse otsusega, vaid politseiprefektide taotlusega, siis otsustab iga maavanem ise kohapealset olukorda hinnates, millises ulatuses keeldu rakendada.

Nii mõnedki kaupmehed võtsid teate üleriigilise müügikeelu kehtestamise kohta vastu üks-üheselt ja korjasid alkoholi müügilt ära juba laupäeva õhtul. Paljudes Saaremaa kauplustes alkoholi müük eile siiski jätkus. Reedel sai Saaremaa Tarbijate Ühistu maavanema korraldusest 50 eksemplari ning laupäeval selgitas Andrus Lulla STÜ juhtkonnale seoses infoga üleriigilise müügikeelu kohta olukorra uuesti üle.

Pühapäeva hommikul tekkis segadus Selveris ja Säästumarketis, mis kuuluvad üleriigilisse ketti ning võtsid aluseks teate üleriigilise müügikeelu kohta. „Käisin eile hommikul kohapeal ja viisin neile maavanema korralduse paberkandjal, pärast mida hakati taas müüma,” rääkis Lulla.

Print Friendly, PDF & Email