Ott Tänak kerkis rallisprindi meistrisarja liidriks

Ott Tänak kerkis rallisprindi meistrisarja liidriks

 

Sel nädalavahetusel jätkusid Eesti rallisprindi meistrivõistlused sõidu- ja veoautodele. Suvise hooaja esimene osavõistlus peeti 28. aprillil esmakordselt Kehtnas ja 29. aprillil sõideti kolmas etapp Pärnu ringrajal. Kaherattaveoliste masinaklassis võitis mõlemad võistlused saarlane Ott Tänak.

Kui hooaja avavõistlusel Kõpus saavutas 2WD klassis Ott Tänaku ees esikoha Arvo Ojaperv, siis nüüd edestas saarlane konkurente mõlemal sprindietapil ja tõusis meistrisarja liidriks.

Ott Tänak näitas Kehtna rallisprindi 5,2 kilomeetri pikkusel võistlusrajal kaherattaveoliste ralliautode arvestusklassis parimat aega kahes voorus ning kindlustas etapivõidu juba enne kolmandat sõitu. Teise kohaga lõpetas Kehtna rallisprindi 2WD klassis Marko Kasepõld (Lada Samara), kolmas oli Hendrik Kers (Renault Clio).

Samas arvestusklassis võistelnud Reiko Lempu oli kokkuvõttes kuues. Avavoorust kogus saarlane kuus kohapunkti, teisest sõidust viis. Kolmanda vooru pidi Honda Civicul sõitnud saarlane auto veovõlli purunemise tõttu katkestama.

Klassis 2WD ERK, kus võisteldi rallikrossi ja teise liiga võistlusautodel, osales Kehtna rallisprindil kaks saarlast: Kristjan Lüüding (BMW Compact 325 Ti) ja Kaino Traumann (VW Golf). Lümanda võistleja lõpetas sõidu viiendana, üheteistkümnendaks platseerunud Orissaare sportlase võistluspäev oli aga täis ebameeldivusi. “Oli täitsa must päev,” kommenteeris Traumann. “Esimeses sõidus purunes pooltelg, mis lõhkus laagri. Opel Kadeti detailidest ehitati uus nurk, kuid kolmandas voorus läks pooltelg täielikult pooleks.”

Treeningu eesmärgil läbisid Kehtna sprindi vaheldusrikka võistlustrassi ka saarlased Rando Turja ja Einar Soe, kel kummalgi roolida Lada VFTS.
Pühapäevasel võistlusel Pärnus Est-Ringil saatis edu taas Ott Tänakut. Nagu päev varem nii õnnestus Kärla noormehel ka sel korral olla kahes esimeses sõiduvoorus parim ja sellega kindlustada endale klassivõit. Poodiumi madalamad astmed hõivasid Raplamaa mehed Marko Kasepõld ja Andrus Vahi.

Ott Tänak ütles, et sportlik nädalavahetus oli väga hea: “Kõik sujus, polnud probleeme. Auto seadistuse saime paika ja ise vigu ei teinud.”
Reiko Lempu saavutas 2,1 kilomeetri pikkusel asfaltkattega rajal peetud rallisprindil kuuenda koha, Kristjan Lüüding oli seitsmes ja Rando Turja üheksas.

“Head sõidud olid,” resümeeris Lüüding. Samas lisas ta, et Kehtna sõiduks polnud õiget rehvi ja Pärnu etapil jäi endal midagi vajaka. Pärnu rallisprindiks auto taas võistluskorda saanud Kaino Traumann märkis, et ka temal jäi loodetud tulemuse saavutamiseks ringrajal midagi puudu. “Auto sai öösel Tallinnas korda ja sõit ringrajal oli superluks. Rahuldavat kohta ei tulnud, aga auto toimis,” sõnas 2WD ERK klassis 14. tulemuse kirja saanud saarlane.

Kaks järjestikust etappi võitnud Ott Tänak lausus, et sprindisarjas osalevate saarlaste sõiduoskust ei saa alahinnata ja omavaheline võidusõit teeb olukorra põnevamaks. “Kõik saarlased on väga kiired olnud. Hetkel on Saaremaalt palju tugevaid sõitjaid ja meil käib omavaheline mõõduvõtt.”
Tänak lisas, et loodab läbi hooaja osaleda kõigil rallisprindi etappidel ning koguda maksimaalselt meistrisarja punkte: “Terve aasta üritaks niipalju punkte saada, kui annab. Nii sprintidel kui ka rallidel.”

Eesti rallisprindi meistrivõistluste neljas etapp sõidetakse 26. mail Narvas.

Rando Aav

Print Friendly, PDF & Email