Saaremaa ühisgümnaasiumil põnev projekt hollandlastega

Saaremaa ühisgümnaasiumi 10.a klassi õpilastel on käsil projekt koolinoortega Limburgi provintsist Hollandis.

Saaremaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Reet Lulla sõnul tuli initsiatiiv projekti käivitamiseks Hollandist. „Õpetaja Bert Bartholomeus Groenewaldi koolist võttis ühendust Gita Kalmetiga, kes on Eesti suursaadik Hollandis,” selgitas Lulla. Tema sõnul on hollandlased huvitatud vahetusprojektist Eesti õpilastega, kuna hollandi koolilapsed teavad Eestist väga vähe.

Saaremaa ühisgümnaasium sattus hollandlaste huviorbiiti läbi isiklike kontaktide. „Nende soov oli, et kool asuks väljaspool Tallinna,” märkis Lulla. 10.a klass sai valitud, kuna tegemist on keeleklassiga.

1180 õpilasega Groenewaldi koolis valmistatakse õpilasi ette kolmel eri suunal. „Projektis osalejad on suunast, mis valmistab ette ülikooliastujaid,” rääkis keeleõpetaja.

Praegu on kahe kooli õpilased Reet Lulla sõnul omavahel kirjavahetuses. „Inglise keele tundide ajal on ka kontakteerutud läbi Skype’i ja veebikaamera. Oleme üksteist näinud ja rääkinud,” kirjeldas Lulla.

Lulla kinnitusel viibib Bert Bartholomeus käesoleval nädalal Saaremaal, et valmistada ette tõenäoliselt septembris teoks saavat hollandi õpilaste külaskäiku. „Meie õpilased saavad Hollandisse minna ilmselt järgmisel kevadel,” märkis õpetaja.

Projekti rahastamine on esialgu veel lahtine. Lulla sõnul peavad põhitaotlused rahastamiseks kirjutama hollandlased kui juhtpartnerid.
Homme õhtul kohtuvad Hollandi delegatsioon ja SÜG-i poolne projektijuht Reet Lulla Kuressaare linnapea Urve Tiidusega. „Bert toob Urve Tiidusele kirja oma linnapealt,” ütles Lulla, kelle sõnul tahavad hollandlased projekti ajada ka linnade tasandil.

Groenewaldi kool asub pisut üle 26 000 elanikuga Steini linnas.

Print Friendly, PDF & Email