Karala ja Atla rand sai jüripäeval puhtamaks

Karala ja Atla rand sai jüripäeval puhtamaks

 

Karala külaseltsi eestvõtmisel korrastasid Lümanda vallavalitsuse ja Saare maavalitsuse ametnikud jüripäeval Karala ja Atla randa.

Vaatamata vihmasele ja tuulisele ilmale tehti talgutööd nii nagu muiste. Rannamaastik näeb nüüd jälle kena välja. Talguliste pärastlõunase töö tulemuseks oli mitu traktorikärutäit prahti.

„Maavanema visiidi ajal kutsus külaseltsi esimees Kaja Juulik meid talgutööle ja siin me nüüd olemegi,” leidis tööhoos maasekretär Andrus Lulla mahti ajalehemeest teavitada. „Mul pole vist tarvis eriti kutsuda olnudki, nad ise olid kohe nii hakkamas,” rõõmustas Kaja Juulik abiliste üle.

Lümanda vallavanem Toivo Vaik „raporteeris” ootamatult randa „sadanud” ajakirjanikele juba neljandast täislastis kärukoormast. „Oleme vallavalitsusega väljas täies koosseisus. Kõik üheksa inimest on talgutööl. Maavalitsusest on teist samapalju. Üks grupp läks Atlasse ja meie tulime siia,” andis vallavanem teada.

Andrus Lulla sõnul pandi jüripäeva talgutele alus Jüri Saare maavanemaks olemise ajal.

„Me oleme käinud ikka päris mitmes vallas. See on üks kena traditsioon,” rääkis maasekretär.

Karala külaseltsi inimesed olid talgulistele saunagi kuumaks kütnud ja supiköögi püsti pannud. „Panime telgi üles. Selle all oli mõnus istuda ja talgusuppi süüa,” ütles laitmatu talgukorraldusega tegelenud Kaja Juulik.

Print Friendly, PDF & Email