Osvald ja Alviine Saart meenutati südantsoojendavalt

Osvald ja Alviine Saart meenutati südantsoojendavalt

 

Aastakümneid Kaali koolis õpetanud Osvald ja Alviine Saare sajandale sünniaastapäevale pühendatud konverentsil Kaali külastuskeskuses tõid esinejad esile üllatuslikke ja huvitavaid fakte kooliõpetajate elust ja tööst.

Osvald ja Alviine Saare kunagised kolleegid ja õpilased rõhutasid kõik nagu ühest suust, et õpetajate paar oli olnud tõeliseks maa soolaks. Oma elukogemusega, printsipiaalsusega, aususega ja täpsusega näitasid Saared eeskuju nii kolleegidele kui õpilastele. Õpetajatest pidas lugu kogu küla ja inimesed kaugemaltki, kõik need, kes Saare peret tundsid.

Vaatamata Osvald Saare populaarsusele õpetajana, koolijuhina ning üldse nii spordi- kui ka külaelu edendajana, oli ta pinnuks silmas julgeolekutöötajaile. KGB-le oli teada Osvald Saare põgenemiskatse sõja jalust välismaale. Just selle pärast pidi autoriteetne pedagoog ka koolijuhi ameti maha panema.

Suure lugupidamisega meenutati õpetaja Alviine Saare lapsesõbralikkust ja elutarkuste jagamist nii õpilastele kui ka noorematele kaasõpetajatele. Hardumusega räägiti Aliide Saare meditsiinialastest teadmistest ning sellestki, kuidas õpetaja päästis kindlast uppumissurmast kaks Kaali kooli poissi.

Osvald ja Alviine Saare tütar Helgi Saar, kes aastakümneid töötas Eesti Televisioonis „Telekooli” toimetajana, kinkis koolile Kaalist tehtud salvestustega DVD, millel ülesvõtted ka mitme presidendi külaskäikudest, alustades Konstantin Pätsist ja lõpetades Lennart Meri, Soome riigipea Tarja Haloneni ja Arnold Rüütliga.

Õpetajate poeg Jüri Saar, kes erialalt jurist ja töötanud vastutavatel ametipostidel küll suurmajandi juhina, maasekretärina, maavanemana ja riigikogu liikmena, kinkis esinenud õpilastele suure kommikoti ja tänas kõiki, kes Osvald ja Aliide Saare mälestust kalliks pidasid ning neid heas valguses meenutasid.

Külalised tutvusid ka koolimajja üles pandud näitusega, mis andis ülevaate Osvald ja Alviine Saare õpetajatööst, pere-elust ja nende hobidest.

Print Friendly, PDF & Email