Euromaja arendab tuletorniturismi

Eesmärgiga teha eeltööd tuletornide kasutamiseks turismis algatasid Euromaja ja Turu ülikool koostööprojekti „Tuletornid turismitooteks”.

Kaheksa kuud kestev projekt viiakse läbi Euroopa Liidu Interreg 3a programmi raames ja selle tulemusena peaks selguma tuletornidega seotud tegevuse arengukava aastateks 2008–2013.

Koostatavas kavas vaadeldakse tuletornide turismiobjektidena kasutamise võimaluste laiendamist mõlemas naaberriigis. Arengukava oleks eeltööks järgnevaid investeeringuid taotlevate projektide käivitamiseks. Kava koostamise käigus korraldatakse seminare ja töötubasid, kuhu on kaasatud erinevaid asjatundjaid. Kolmapäeval toimuval esimesel seminaril tutvutakse olemasolevate tuletornidega, räägitakse nende potentsiaalist saada turismiobjektiks ja selgitatakse mitmesuguseid piiranguid, millega arendajad peaksid arvestama. Seminar toimub TTÜ Kuressaare kolledži ruumides, algusega kell 13.

Saare maakonnas praegu ühtegi turistidele avatud tuletorni ei ole, küll aga avaneb selline võimalus Hiiumaal, kus võib külastada Kõpu, Tahkuna ja Ristna tuletorni. Arendamisel on ka turismitoode „Hiiumaa tuletorniring”.
Eesti Veeteede Ametile kuulub Eestis 61 tuletorni ja ligi 400 muud navigatsioonimärki.

Print Friendly, PDF & Email