Madis Kallas läheb lõikuslauale

Madis Kallas läheb lõikuslauale

 

Suurte lootustega hooaega alustanud mitmevõistleja Madis Kallas peab minema oma karjääri ajal juba neljandale lõikusele. Seekord Achilleuse kõõlusega. Reedel toimuv operatsioon ähvardab kriipsu peale tõmmata kogu hooajale.

Sise EM-l teivashüppe soojenduskatse ajal viiendalt kohalt katkestanud Kallas ütles, et lugu sai alguse tegelikult juba jaanuari alguses. Nii Reval Cup kui ka sise-EM sai läbi tehtud valuvaigistavate süstide toel. „Asi läks hulluks EM-il kõrgushüppe ajal ja järgmise päeva hommikul oli juba päris hull. Lasin teha valuvaigistava süsti, lisaks pärast esimest soojenduskatset ka teibi panna, kuid valu läks hullemaks lausa iga tunniga,” kirjeldas Kallas möödunut. Jalg ei pidanud koormusele vastu ja tippvõistlus tuli katkestada elu parimalt kohalt.

Arstid ei leidnud kohe viga
Katkestamise järel tehti Inglismaal kohe uuring, mis tuvastas säärelihases 2,5 cm pikkuse rebendi. Uuringut korrati ka Eestisse tagasi jõudes. Achilleuse kõõluses viga ei nähtud ja avastatud vigastuse raviks arvati kuluvat 6–8 nädalat. Erinevate ravimeetodite tulemusena valu säärelihases küll taandus, kuid kõõlusevalu jäi. „Mul tekkis kahtlus, et võib-olla kordub 2003. aasta lugu, kus säärelihase vigastuse varjus jäi kõõlusevigastus tahaplaanile,” rääkis Kallas. Pöördudes Tallinnas dr Gunnar Männiku poole, osutus kardetu tõeks. Avastati Achilleuse kõõluse osaline vigastus, mis nõuab kirurgilist sekkumist. Doktor Eldur Annus opereerib sportlast 27. aprillil.

Kallas on nördinud, et arstid kohe õiget viga üles ei leidnud. „Olen tõsiselt pettunud, kuna tippspordis on iga nädal tähtis, rääkimata kuudest. Seegi hea, et dr Männik nüüd jõudis kiiresti probleemini. Kuid siiski võivad uuringu läbiviijate apsakad põhjustada terve hooaja vahelejätmise,” tõdes Kallas.

Üle kaheksa aasta Eestis
Siiski leiab Kallas pealesunnitud pausis ka midagi meeldivat. „Saan vähemalt üle kaheksa aasta koos sõprade ja perega Eestis sünnipäeva pidada,” rääkis esmaspäeval 26-aastaseks saav sportlane. Ka sel aastal pidi ta oma sünnipäeval olema hoopis Hispaanias, kuid reedel algama pidanud lõunalaager jäi sedakorda ära.

Pärast lõikust peab Kallas kannatama kuus nädalat kipsis jalga ja jooksma võib ta hakata alles kolme kuu pärast. Samas loodab Kallas kodusaart aidata Saarte mängudel, osaledes kettaheites. „Hooaja lõpus tahaks ikkagi ära teha ka ühe kümnevõistluse, kuna see on vajalik stipendiumi säilitamiseks,” rääkis Kallas, olles tänulik oma toetajatele, kes rasketel hetkedel ikka tema kõrval on seisnud.

Püssi põõsasse ei viska
„Kui sulle ikka mingi asi väga meeldib, siis ei raatsi seda pooleli jätta ka siis, kui tuleb selliseid tagasilööke,” ütles Kallas. „Pealegi on ju 8000 punkti veel tegemata.” Varem väljakäidud lubadusest lõpetada sportlasekarjäär alles pärast viiendat operatsiooni hoiab Kallas jätkuvalt kinni. „Seekord ju alles neljas,” kinnitas ta oma karjääri jätkumist.

Print Friendly, PDF & Email