Pühapäeval algab metsloomade vaktsineerimine (1)

Veterinaar- ja toiduamet viib alates pühapäevast, 22. aprillist läbi kuuajalise metsloomade marutaudi vastu vaktsineerimise. Ameti pressiesindaja teateil vaktsineeritakse kogu Eestis rebaseid ja kährikuid, et tõkestada haiguse levikut ning kaitsta inimesi ja koduloomi.

Rebaste ja kährikute suukaudseks vaktsineerimiseks kasutatakse spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist ning mille sisse on peidetud kapseldatud marutaudi vaktsiin. Metsloomade vaktsineerimise ajal tuleb koerad ja kassid hoida siseruumides.
Peibutussööta külvatakse õhust väikelennukitelt. Külvamist ei tehta linnade, asulate, teede ja veekogude kohal. Lennukid lendavad madalalt, et tagada piisav nähtavus.
Vaktsiini külvamist alustatakse pühapäeval Hiiumaalt ja Saaremaalt ning liigutakse edasi läänest ida poole kuni Peipsi ranniku ja Narva jõeni ning põhjast lõunasse kuni Läti piirini.
Loomade marutaud ja inimeste marutõbi on ägedakujuline närvisüsteemi kahjustav viirushaigus, mis lõpeb surmaga. Eelmisel aastal diagnoositi Eestis 114 marutaudijuhtumit, neist 13 kodu- ja 110 metsloomadel. 2005. aastal avastati marutaud 266 loomal.

Print Friendly, PDF & Email