Lapsed saavad kesklinnas mänguväljaku

Kuressaare lastele rajatakse Lossi, Kauba ja Lasteaia tänava nurgale mänguväljak, mis hakkab paiknema 780 ruutmeetri suurusel alal. Paljude atraktiivsete mänguvahenditega ajaveetmispaigas saab olema tegevust igale eale.

Projekti järgi tuleb kiviaiaga piiratud alale neli mängupaika eelkooliealistele ja viis suurematele lastele. Lapsed saavad aega veeta näiteks liumäel, kiikedel, liivakastis ja mitmesugustel osavust nõudvatel atraktsioonidel.

Linnaarhitekti kohusetäitja Tuuli Org näeb mängupaiga mõtet just lastele kehalise tegevuse pakkumises. „Et oleks keset linna ka paik, kus saaks aega veeta,” ütles Org. Lastevanematele mõeldes on alale plaanis panna ka graniidist istumispingid ja laud, samuti tavalised pargipingid. Osa istekohti paikneb ka läbipaistva katusega avatud varjualuses.

Algselt oli mänguväljak mõeldud avada 1. juunil, paraku toimub see siiski mõnevõrra hiljem, kuna on olnud mõningaid probleeme atraktsioonide hankega. Tuuli Org kinnitas aga, et väljak saab igal juhul valmis ja avatud suve alguspoolel. Mänguala ehitaja leidmiseks on läbirääkimisi juba peetud, kuid kindlat kokkulepet veel saavutatud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email