Ametikoolis lasti vanad riided uuele ringile

Eile toimus ametikoolis näidisüritus, mis tähistas kuuekümnetunnise riiete taaskasutamise kursuse lõppemist.

Üritusel olid väljas artisani eriala II kursuse õpilaste tööd, mille valmistamisel kasutati pruugitud riiete poodidest ostetud silmuskoelisi esemeid või villaseid kangaid.

Õpilaste jaoks oli tegemist viimase kuue õppetunniga, mille jooksul nad külaliste silme all järjekordse õppeülesandega tegelesid, milleks oli villasest mantlist vesti kavandamine.

Kutseõpetaja Anne Kolga sõnul sai mõte korraldada riiete taaskasutamise võimalusi käsitlev kursus alguse sellest, et õppekavas ette nähtud masin- ja telgkudumine on noorte tüdrukute jaoks pisut liiga kuivad ained.

„Loodussäästlik eluviis on praegu hästi aktuaalne,” põhjendas Kolk teemavalikut. Kursuse eesmärk oligi keskkonnasäästliku eluviisi tähtsustamine. Selle raames õpiti tundma taaskasutamiseks sobivaid materjale ning tutvuti sobivate töövõtetega, tutvustas Anne Kolk. Tema sõnul oli uuele ringile minevate riiete puhul tingimuseks, et nende hind ei või ületada viit krooni.

Artisani eriala õpilane Rena Laiksoo hindas kursust väga kõrgelt. „Palju sai juurde uusi nippe,” nentis tüdruk, kes lubas talve tulekul võtta kasutusse enda tehtud sall-kapuutsi ja kindad, kott on tarvituses juba praegu. Ka kursuseõde Elina Tille kannab omatehtud esemeid. „Kursus oli väga huvitav, kahju ainult, et see nii vähe aega kestis,” ütles tulevane tarbekunstitoodete kujundaja.

Käsitööosakonna juhataja Kaie Keskküla sõnul on plaanis korraldada sügisel samalaadne tekstiili taaskasutamise koolitus täiskasvanutele.

Print Friendly, PDF & Email