Lustjalas vilisesid rattakummid

Lustjalas vilisesid rattakummid

 

Läinud pühapäeval korraldas Lustjala mängumaa koostöös politsei ja maanteeametiga 6–10-aastastele lastele õpetliku rattapäeva, kus lastele õpetati turvalist rattasõitu ning kaasas olnud emadele-isadele räägiti, mida peab silmas pidama last iseseisvalt liiklusesse lubades.

Kohal olid Riho Räim (Rattapood), Maiu Välbe (teedevalitsuse liiklusohutuse spetsialist), Meelis Juhandi (politsei) ning muidugi kõikide laste sõber
Lõvi Leo.

Riho Räim rääkis lastele, kui oluline on rattaga sõites kanda kiivrit. Lapsed ja nende vanemad said ka teada, milline peab õige kiiver olema. „Mõnikord on lapsevanemad avaldanud arvamust, et 250 krooni kiivri eest on palju välja käia,” rääkis Räim, lisades, et tema on siis siis alati toonud võrdluseks lapse elu väärtuse. Räim ei soovita lapsele muretseda ka liiga suurt „kasvuvaruga” kiivrit, sest see ei tohi peas loksuda. Õnneks on tänapäeval kiivrid tehtud selliselt, et nende suurust saab reguleerida ning nii on võimalik ühte kiivrit kanda päris mitu aastat.

Politseilõvi Leo ja Meelis Juhandi demonstreerisid kiivri vajalikkust imetillukese kiivri ja kanamunaga – lastes kiivriga kanamuna põrandale kukkuda, purunes see alles üsna kõrgelt langedes, kiivrita muna koor ei pidanud aga vastu madalatki õhulendu.

Edasi said lapsed Lustjala mängumaa mängusõiduteel harjutada tänaval õiget liiklemist, sõita väikesel slaalomrajal ning meisterdada tühjadest limpsipudelitest värvikirevaid slaalomimärke. Samal ajal näitas Meelis Juhandi emadele-isadele õpetlikke liiklusfilme. Elavat diskussiooni tekitas vanemates rattalubade olemasolu vajalikkus – kus see siis vanasti nii oli – ratta selga ja minek! Ometi tõdeti, et mitukümmend aastat tagasi oli liiklus palju hõredam ja ohutum. Juhandi omakorda märkis, et rattalubade saamiseks peaksid lapsed siiski ennekõike oma kooli poole pöörduma: politseimajas ei väljastata neid enam ammu.

Kõige tublimad lapsed said mängumaalt kingituseks väikese lõvipoja näomaalingud. Need, kel julgust kõik alad läbi teha, viisid koju liiklusalased mängukaardid. Kõik liikluspäeval osalejad said aga Lõvi Leo sõbramärgi ja kleepsu ning maanteeameti poolt liikluskalendri. „Igati asjalik päev oli,” märkisid lastega kaasas olnud lapsevanemad.

Print Friendly, PDF & Email