Linn kavandab sõidukite teisaldamist

Eile koos olnud liikluskomisjon arutas tasulise parkimisala laiendamist Kuressaare linnas ja küsimust, kuidas toimida sõidukitega, mis parkimiskeeldu eiravad – pole välistatud, et lähitulevikus hakatakse parkimiskeeldu eiravaid sõidukeid teisaldama.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et liikluskomisjon andis parkimisala laiendamiseks rohelise tee. „Linnavalitsuse vastavad osakonnad hakkavad selle küsimusega nüüd juba täpsemalt tegelema, et kõik vajalikud dokumendid volikogule kinnitamiseks esitada,” rääkis Sepp.

Abilinnapea sõnul arutas liikluskomisjon veel ka küsimust, mis on seotud tasulise parkimisteenuse osutamisega Kuressaares. „Siin peab linnavalitsus juba lähiajal välja kuulutama konkursi, et leida vastav firma,” ütles Sepp. Tema sõnul hakkab kõne all olev firma tegelema parkimislubade müügi ja parkimiskorra jälgimisega. Uue meetmena rikkujate korrale kutsumiseks on kavas firmale anda ka õigus autode teisaldamiseks.

„Liiklusmärkidest kinnipidamisega on Kuressaares olukord väga vilets,” märkis Urmas Sepp. „Ühe abinõuna, kuidas olukorda parandada, näebki linnavalitsus parkimiskeeldu eiravate sõidukite teisaldamist, mida peaks teostama tasulist parkimisteenust pakkuv ja selle järelevalvega tegelev firma.”

Millal konkreetselt hakatakse Kuressaares liiklusmärke eiravaid sõidukeid teisaldama, ei osanud abilinnapea veel öelda. „Kuna kõik see nõuab pikemat ettevalmistust, siis arvan, et sel hooajal me sõidukite teisaldamiseni veel ei jõua, küll aga järgmisel hooajal,” ütles Sepp.

Print Friendly, PDF & Email