Golfialale veel seitse miljonit krooni (1)

Kuressaare linnavalitsus kavatseb 2008. aasta linnaeelarves broneerida seitse miljonit krooni, et tagada golfiala tänavavõrgustiku valmisehitamine üheaegselt golfiväljaku valmimisega.

Linn tahab golfiala infrastruktuuri ehitustööde kulude katteks kasutada faktooringu põhimõtet, et ehitusfirma võtab pangast laenu ja linn katab ehitusfirmale kulud linna 2008. aasta eelarvest.

Abilinnapea Urmas Sepp ütles, et linna panus golfiala tänavate ja kommunikatsioonide ehitusse on olnud märkimisväärne, kuid mitte piisav, et tagada töid mahus, mis on vajalikud golfiala kui terviku kujunemisel. Golfiala on tervik, mis koosneb tänavatest, golfiväljakust ja hoonestatavatest kinnistutest. Väljaku ja tänavate ehitus on paralleelselt kulgevad protsessid, mis on teineteisega tehnoloogiliselt seotud.

Ei ole võimalik ehitada väljakut ilma planeeritud tänavateta ja ei ole otstarbekas kasutada lõplikult väljaehitatud tänavaid kümnete tuhandete tonnide materjali teisaldamiseks golfiväljakule. Iga etapp peab toimuma õigeaegselt, sellega on tagatud ka rahaliste vahendite optimaalne kasutamine, rääkis Sepp.

Saaremaa Golfi AS sõlmis märtsis Ühispangaga 22,7 miljoni krooni suuruse laenulepingu, mis annab võimaluse avada täismõõtmetes 18-rajaline väljak mängijatele 2008. aastal.

Kuressaare linnavolikogu otsustab rahaliste kohustuste võtmise golfiala arendamiseks 26. aprilli istungil.

Print Friendly, PDF & Email