Ingla Leis – 40 aastat kultuuritööd

Ingla Leis – 40 aastat kultuuritööd

 

Äsja sai Tornimäe rahvamaja, kus on edukalt ja pikki aastaid tegutsenud mitmed ringid, 20-aastaseks. Kui Tornimäe rahvamaja 20 aastat tagasi avati, tuli majasse hingeks Ingla Leis.

Praeguseks on Inglal paberite järgi seljataga 40 aastat kultuuri
tööd.

1960–1964 töötas ta Uuemõisas, tolleaegses Tornimäe rahvamajas. Edasi vedas kultuuritööd Orissaares, kuni 1985. aastal läks taas Uuemõisasse.
1. novembril 1988 kutsuti Ingla Leis Pöide sovhoosi klubijuhataks.
Esimene taidlusring, millega Ingla ise tööle hakkas, oli näitering ning lavastatav tükk Olev Antoni „Laudalüürika”. Tööd tehti sellise hooga, et esietendus oli juba nelja kuu pärast, 1. aprillil 1989. „Laudalüürikaga” käidi ära ka Harjumaal.

Teater on Inglale alati hingelähedane olnud

Näitering on uute lavastustega välja tulnud igal aastal. Ning vaatamata tervise vingerpussidele – Ingla elab oma sõnutsi juba mitmendat elu – töötab ta näitemänguhuvilistega siiamaani edasi. See ring hoidvatki Inglal hinge sees.

Möödunud aastast lavatükki „Ei uisk lää täna Muhusse” oodatakse veel sel aastal Koguvasse. Praegu on aga tulemas juba uus lavastus „Suured tüdrukud ei nuta”. Lisaks näiteringile juhendab Ingla ise hetkel veel Aderkasi seltsi tantsurühma.

1989. aastal loodi Tornimäel naisrahvatantsurühm, mille juhendajaks kutsus Ingla Ene Laagi. Praegu tegutseb rühm Pöide Piigade nime all. Piigade kõrvale lõi Ene ka segarühma.

Vokiratas hakkas veerema

Kuna meesansambel Õie Pärteli juhendamisel juba töötas, pidas Ingla koos Anne Paluga plaani luua ka naisansambel – nii alustas tööd Vokiratas. Enne Europeade’i moodustas Anne Palu ka segaansambli Wõrksarm, kellega nüüdseks on käidud kolmel Europeade’il.

Tänaseks on Ingla Leisi „valitsusajal” loodud ringidki pidanud maha juba mitu juubelit. Ringijuhtidele teeb ta sügava kummarduse tunnustusena filigraanse töö eest.

Ingla ise lahkus oma ametipostilt 31. juulil 2000.

Soovime talle tervist, et vastu minna veel paljudele heledatele päevadele, ning positiivseid elamusi – et kogutud rõõmu oleks jaksu ka jätkuvalt edasi anda, häid inimesi ümberringi ja võimalikult vähe muremõtteid!

Print Friendly, PDF & Email